Trwa ładowanie...

Jest reakcja MON na decyzję powstańców ws. apelu smoleńskiego

MON nie daje za wygraną ws. Apelu Pamięci.

Share
Jest reakcja MON na decyzję powstańców ws. apelu smoleńskiego
d16efr7

*Rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej - Bartłomiej Misiewicz poinformował, że resort obrony wspólnie z Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych "w najbliższych dniach zaprosi wszystkich kombatantów, uczestników powstania warszawskiego na spotkanie" dotyczące ustalenia szczegółów obchodów 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego oraz Apelu Pamięci. *

- Wszyscy razem, bez żadnego dzielenia i dokonywania jakichś prób podziału, także w grupie kombatantów, przedyskutujemy sprawę dotyczącą przeprowadzenia obchodów rocznicy powstania warszawskiego, uroczystości wojskowych, jak i treści Apelu Pamięci - oświadczył Misiewicz podczas briefingu w Sejmie.

d16efr7

Tym samym MON nie rezygnuje z tego, by pozostawić powstańcom wolną rękę, mimo tego, iż jak pisaliśmy wcześniej - podjęli oni wraz z miastem decyzję na temat odczytywania apelu smoleńskiego podczas obchodów wybuchu powstania .

(Fot. Hanna Gronkiewicz-Waltz/fb)

d16efr7

"Wspominanie zasłużonych dla historii Polski zarówno tej dawnej, jak i najnowszej nie powinno się odbywać 'przy okazji' obchodzenia rocznic wydarzeń, z którymi nie byli bezpośrednio związani. Pamięć historyczna nie znosi chaosu. Bohaterowie każdej z ważnych dat zasługują na to, by mieć własne święto - z uwagi na swoją godność i troskę o dobrą pamięć pokoleń" - pisze w felietonie dla tygodnika "wSieci" Marta Kaczyńska, córka zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Kaczyńska odniosła się w ten sposób do pomysłu odczytania apelu smoleńskiego podczas rocznicy wybuchu powstania. Decyzją szefa MON, Antoniego Macierewicza, na każdej uroczystości z udziałem honorowej asysty wojska ma być odczytywana lista ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

" 1 sierpnia wspomina się poległych warszawiaków, którzy chwytali za broń i wzajemnie się wspierali, by wspólnie walczyć o swoją stolicę (...) Członkowie delegacji, której 10 kwietnia 2010 r. przewodził prezydent Lech Kaczyński, są godnie upamiętniani w rocznice katastrofy, kiedy to niezmiennie od sześciu lat na ulicach Warszawy gromadzą się tłumy ludzi tylko po to, by wspomnieć ich tragiczną śmierć" - pisze dla "wSieci" Kaczyńska.

Źródło: (PAP/WawaLove.pl)

d16efr7
d16efr7

Podziel się opinią

Share
d16efr7
d16efr7