Trwa ładowanie...
d164fu9

Jest śledztwo ws. ataku na 14-latkę. W obronie Turczynki stanął RPO

Prokuratura Rejonowa Warszawa–Ochota rozpoczęła śledztwo ws. napaści na 14-letnią Turczynkę. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zwróciło się do prokuratury z prośbą o informacje. Jest to pierwsza interwencja RPO w tym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
RPO interweniuje ws. pobitej dziewczynki
RPO interweniuje ws. pobitej dziewczynki (WP.PL)
d164fu9

Do zdarzenia doszło w środę na ulicy Słupieckiej w Warszawie. 14-latka wracała ze szkoły, gdy podszedł do niej około 40-letni mężczyzna. Miał wykrzykiwać rasistowskie hasła m.in. "Polska dla Polaków!". Nie wiadomo, co dokładnie zrobił napastnik, wiadomo jednak, że dopuścił się "naruszenia nietykalności cielesnej". Sprawę zgłosił ojciec dziewczynki.

W piątek Prokuratura Rejonowa Warszawa–Ochota zdecydowała o wszczęciu śledztwa ws. ataku na 14-latkę. Komendant Główny Policji objął śledztwo osobistym nadzorem

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zwróciło się do prokuratury z prośbą o ujawnienie informacji dotyczących napaści.

d164fu9

"W tym roku jest to pierwsza interwencja Rzecznika w sprawie, w której istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa motywowanego nienawiścią. W ubiegłym roku w Biurze Rzecznika podjętych jednak zostało ponad 100 spraw dotyczących tego rodzaju przestępstw. Około połowa z nich miała związek z użyciem przemocy wobec osób o różnym pochodzeniu narodowym czy etnicznym lub osób utożsamianych z różnym wyznaniem" - czytamy w komunikacie RPO.

Do napaści odniósł się także premier Mateusz Morawiecki.

d164fu9

Podziel się opinią

Share
d164fu9
d164fu9