Trwa ładowanie...
d3u9si3

Jest wstępne porozumienie ws. Veturilo na Grochowie

Na 173 warszawskie wypożyczalnie Veturilo, w prawobrzeżnej Warszawie znajdują się 22. Na Pradze Południe jest ich pięć, na samym Grochowie ani jednej!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest wstępne porozumienie ws. Veturilo na Grochowie
d3u9si3

Umowa miasta z firmą Nextbike kończy się 31 grudnia 2016 roku. Aby uruchomienie wypożyczalni było opłacalne - powinna funkcjonować minimum dwa sezony. Z tego powodu niedługo montaż nowych wypożyczalni zostanie wstrzymany aż do podpisania nowej umowy z operatorem - czyli faktycznie do wiosny 2017 roku. Pełnomocnik Prezydent Warszawy ds Komunikacji Rowerowej przyznał na swoim fanpejdżu na Fb, że wiosna 2014 roku jest ostatnim terminem powiększania systemu - dowiadujemy się ze strony * Chcemy Veturilo Na Grochowie .*

Czytaj więcej: Praga Południe bez Veturilo

" Grochów to przedmieście"

d3u9si3

Na Grochowie nie ma ani jednej wypożyczalni Veturilo . Dlaczego? "Grochów to przedmieście" - powiedział niedawno jeden z urzędników odpowiedzialnych za rozwój sieci rowerowej w Warszawie. Z kolei władze dzielnicy mówią, że na takie inwestycje nie mają pieniędzy.

Powstała mapa proponowanych stacji

Internauci stworzyli mapę z propozycją 12 nowych stacji na Pradze Południe - w tym na Grochowie. Koncepcja przewiduje, iż środki na utrzymanie siedmiu stacji będą pochodzić z budżetu dzielnicy, zaś kolejne pięć pokryją podmioty prywatne. Proponowane są następujące lokalizacje:

Stacje finansowane przez dzielnicę miałyby się pojawić w lokalizacjach:

d3u9si3

Balaton, Fieldorfa/Bora Komorowskiego, Plac Szembeka, Rondo Wiatraczna, Szpital MON, Urząd Dzielnicy Praga Południe, Rawar.

Z kolei stacje finansowane prywatnie: King Cross Praga, Promenada, TESCO Gocław, Osiedle Saska, Soho Factory.

Jest wstępne porozumienie!

Na dzisiejszym spotkaniu w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe udało nam się osiągnąć wstępne porozumienie. Do końca przyszłego tygodnia mają być znane zamówione przez Urząd szacunki kosztów montażu 6-7 wypożyczalni. Z kolei do połowy kwietnia mają być rozstrzygnięte przetargi, z których dzielnica spodziewa się mieć oszczędności. Wtedy będzie wiadomo, na co będzie mogła sobie pozwolić.

d3u9si3

Władze dzielnicy przychylnie odniosły się do proponowanych przez internautów lokalizacji, zastrzegając sobie prawo do pewnych korekt.

Czytaj również: Mocny start veturilo!

d3u9si3

Podziel się opinią

Share
d3u9si3
d3u9si3