Trwa ładowanie...

"Jestem zwierzęciem. Myślę, czuję. Chcę żyć"

Akcja Empatii odbędzie się w sobotę o godz. 16:00 na pl. Bankowym

"Jestem zwierzęciem. Myślę, czuję. Chcę żyć"
d2xoub4
d2xoub4

Zapraszamy na piątą już akcję uliczną w Warszawie, w ramach której pokazane zostaną przechodniom portrety zwierząt wykorzystywanych i krzywdzonych przez człowieka. Organizatorzy chcą w ten sposób przypomnieć, że zwierzęta nie są rzeczami, a nasze codziennie wybory (np. pożywienia, ubioru, rozrywki) mogą być dla nich wyrokiem.

Każdy może stanąć razem innymi na ulicy i pokazać, że nie godzi się na wykorzystywanie zwierząt.

Miejsce: Plac Zamkowy w Warszawie
Czas: 25 sierpnia (sobota) w godz. 16:00-18:30

Znajdź czas na empatię, przyprowadź znajomych, pomóż.

- Kilkadziesiąt osób stojących w milczeniu, trzymających plakaty z portretami różnych zwierząt. W symboliczny sposób zwracamy im osobowości, biografie, zabrane przez mechanizm ich wykorzystywania, często przybierający formę przemysłu. Chcemy zaznaczyć, że nie są jedynie numerami, liczbami w statystykach. Każde z nich jest unikalną, czującą jednostką. Są traktowane jak narzędzie, towar, surowiec, rzecz. Zachęcamy: dołącz do nas - przekonują organizatorzy.

d2xoub4

Podczas akcji będą rozdawane ulotki o weganizmie i prawach zwierząt. Weganizm jest sposobem życia, w ramach którego ludzie starają się minimalizować własny wkład w wykorzystywanie zwierząt. Do podpisania będą petycje antycyrkowe, przeciwko rzezi fok i przeciwko hodowli zwierząt dla futer. Będzie można porozmawiać na temat zdrowotnych, ekologicznych i etycznych kwestii diety roślinnej.

Akcję organizuje stowarzyszenie Empatia.

d2xoub4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xoub4