Trwa ładowanie...

Jesteś fanem komiksów i ilustracji? Nie możesz przegapić tej aukcji

Do wylicytowania jest niemal 200 oryginalnych i unikatowych prac.

Jesteś fanem komiksów i ilustracji? Nie możesz przegapić tej aukcji
d24abs1
d24abs1

Okładki oraz plansze do „Tytusa, Romka i A’Tomka”, „Janosika” oraz „Kajko i Kokosza” pojawią się na aukcji komiksu i ilustracji w warszawskiej "Desie Unicum". Do wylicytowania jest niemal 200 oryginalnych i unikatowych prac.

Karolina Łuźniak-Marchlewska z "DESA Unicum" mówi, że wielbicieli historii z dymkiem, gotowych zapłacić niemałe pieniądze za komiksowe plansze, nie brakuje. Na listopadowej aukcji za oryginał okładki „Tytusa, Romka i A’Tomka” autorstwa Papcia Chmiela zapłacono 75 tysięcy złotych. Stała się tym samym najdrożej sprzedaną pracą komiksową w Polsce. Tym razem też nie zabraknie prawdziwych perełek. Przykładem może być okładka do „Janosika”. Została ona wykonana przez Jerzego Skarżyńskiego w 1973 roku. Karolina Łuźniak-Marchlewska przypomina, że plansze do „Janosika” są rzadkością na rynku antykwarycznym, bo całość komiksowej spuścizny po artyście, wykupiła Biblioteka Ossolineum. Szacuje, że ta praca może osiągnąć minimalną cenę 12 tysięcy złotych.

Niespodzianek będzie więcej. Wśród nich, m.in. praca z lat dziewięćdziesiątych, Papcia Chmiela do dwudziestej księgi „Tytusa, Romka i A’Tomka”. Przedstawia ona dziesięć pierwszych ksiąg. Inną ciekawą pracą jest okładka Tadeusza Baranowskiego do książeczki „Skąd się bierze woda sodowa”.

Na aukcji znajdą się też plansze Janusza Christy z przygodami „Kajtka i Koko” oraz „Kajko i Kokosza”. Nie zabraknie ilustracji Szarloty Pawel z „Jonki, Jonka i Kleksa” oraz plansz sensacyjno-wojennego „Kapitana Klossa”. Licytowane będą także rzadkie folie animacyjne ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, ilustracje satyryczne, prasowe oraz książkowe.
Licytacja - dziś o 19.00, w domu aukcyjnym "DESA Unicum".

Źródło: (IAR)

d24abs1
d24abs1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24abs1