Trwa ładowanie...

Jesteś niepełnosprawny? Zgłoś się po sprzęt!

Do 900 mieszkańców stolicy dotkniętych niepełnosprawnością trafi nowoczesny sprzęt komputerowy. Chęć udziału można zgłaszać do połowy sierpnia

Jesteś niepełnosprawny? Zgłoś się po sprzęt!
d2hi37c
d2hi37c

W ramach projektu „Nowoczesne technologie szansą rozwoju zawodowego i aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych” *900 uczestników otrzyma sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu. W jednej trzeciej będą to urządzenia specjalnie przystosowanych do potrzeb osób niewidomych oraz słabowidzących. *Rekrutacja potrwa do 14 sierpnia 2012 r.

W całym mieście powstanie siedem Centrów Informatycznych dla Osób Niepełnosprawnych, w których znajdzie się 35 w pełni wyposażonych stanowisk komputerowych (po pięć stanowisk w każdym z punktów), dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzrokową, ruchową oraz sprzężoną. Będą to miejsca ogólnie dostępne, gdzie każda osoba niepełnosprawna będzie mogła korzystać ze specjalistycznego sprzętu komputerowego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wartość projektu to ok. 13,3 mln zł. Kwota dofinansowania to ok. 11,3 mln zł.

Więcej szczegółów * pod linkiem*

d2hi37c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hi37c