Trwa ładowanie...
ycipk-294s5d

Język ukraiński w warszawskich biletomatach. ZTM odpowiedział na prośby

18 grudnia łódzkie biletomaty zaczęły "mówić" także po ukraińsku, dołączając tym samym do grona innych polskich miast, takich jak Wrocław, Poznań i Lublin. Wiele osób zastanawiało się, kiedy i Warszawa pójdzie tym tropem. ZTM w końcu przyznał, że takie rozwiązanie jest potrzebne stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedługo w biletomatach ZTM oprócz polskiego, niemieckiego, angielskiego i rosyjskiego, pojawi się kolejny język
Niedługo w biletomatach ZTM oprócz polskiego, niemieckiego, angielskiego i rosyjskiego, pojawi się kolejny język (East News, Fot: Krystian Dobuszyński/Reporter)
ycipk-294s5d

Pod koniec ubiegłego roku burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski napisał do Zarządu Transportu Miejskiego wnioskując o wprowadzenie języka ukraińskiego do warszawskich biletomatów. Strzałkowski nie dał jednak za wygraną i uzasadniał swój apel przede wszystkim potrzebami mniejszości ukraińskiej, która w tym mieście się uczy, pracuje i płaci podatki.

ZTM potrzebował miesiąca, żeby zmienić zdanie w sprawie i przychylił się do prośby burmistrza. Obecnie trwa przygotowywanie interfejsu i tłumaczenie wszystkich dostępnych w urządzeniach komend na język ukraiński. Gotowe oprogramowanie po niezbędnych modyfikacjach zostanie następnie przekazane operatorom biletomatów z prośbą o wgranie aktualizacji - informuje warszawa.wyborcza.pl.

Jak podaje tustolica.pl, opcja wyboru nowego języka będzie dostępna dopiero za kilka tygodni.

ycipk-294s5d

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Burza po wpisie prawicowego publicysty. Petru: niedopuszczalny tweet

ycipk-294s5d
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-294s5d

ycipk-294s5d
ycipk-294s5d