Trwa ładowanie...
d42bx4p

Jubileuszowa, dziesiąta Noc Muzeów

W tym roku do muzeów dojedziemy "ogórkami" oraz rowerami Veturilo
Share
Jubileuszowa, dziesiąta Noc Muzeów
d42bx4p

Tradycyjnie, od 10 lat, w Noc Muzeów w Warszawie nie będzie można się nudzić. Tegoroczna oferta obejmie 210 placówek na terenie stolicy. To już dziesiąta, jubileuszowa edycja imprezy.

Dziesięć lat temu trudno było się domyślić, że pomysł nocnego zwiedzania muzeów spotka się z szerszym oddźwiękiem, że przyjdzie na to wydarzenie ktoś więcej ponad grupę pasjonatów. Jak okazało się wszyscy się pomylili – i pierwsi organizatorzy w Berlinie i sceptycy wróżący elitarność imprezy.- powiedziała podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dekadę temu zaledwie 11 muzeów, które odważnie wzięły udział w tym, można powiedzieć pionierskim przedsięwzięciu, odwiedziło 16 tysięcy osób.

W tym roku. 18 maja czeka nas kilka niespodzianek – mamy ciekawych debiutantów – podkreśliła Prezydent. Debiutantami podczas tegorocznej Nocy, czyli takimi placówkami, które udział w imprezie biorą po raz pierwszy, będą Muzeum Historii Żydów Polskich i Stadion Narodowy, które przygotowały niezwykle ciekawy i bogaty program.

d42bx4p

Po raz pierwszy pomiędzy placówkami będzie można poruszać się rowerem miejskim Veturilo. Do dyspozycji jest 128 stacji (w tym na Pradze) i 2,2 tys. rowerów. Na trasę wyjedzie 26 zabytkowych autobusów, w tym 15 „ogórków” , które przyjechały z Warszawy, Buska-Zdroju, Nakła, Otrębusów, Kędzierzyna-Koźla, Lublińca i z Czech. Wszystkie autobusy zabytkowe oznaczone literami alfabetu będą startować z pl.Defilad od godz. 19.00. Skrócone informatory z mapką linii zabytkowych autobusów dowożących pod placówki będą dostępne w stoisku Biura Promocji na placu i w placówkach biorących udział w Nocy Muzeów. Nowości można śledzić na profilu Nocy Muzeów .

d42bx4p

Podziel się opinią

Share
d42bx4p
d42bx4p