Trwa ładowanie...
d17ce73

Julien de Casabianca wraca do stolicy. Odtworzy galerię na Pradze!

Czy historia się powtórzy, a dzieła de Casabianki znów zostaną zniszczone?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Julien de Casabianca wraca do stolicy. Odtworzy galerię na Pradze!
d17ce73

Francuski artysta Julien de Casabianca, który zmienił praskie ulice w galerię sztuki, wraca do Warszawy. Po raz kolejny zawiesi dzieła z Muzeum Narodowego. Już 20 marca artysta wraca do Polski, by odtworzyć zdewastowane obrazy.

Podziel się

Przypomnijmy: Działania artystyczne Francuza polegają na tym, że w danym mieście najpierw idzie do muzeum i fotografuje upatrzone, zwykle mocno związane z danym krajem obrazy. Następnie drukuje je i rozkleja na ścianach podwórek i domów. To dlatego na ścianach ulicy Stalowej, Małej czy Inżynierskiej zawisł "Hamlet Polski" Malczewskiego, "Pomarańczarka" Gierymskiego czy słynna, odzyskana niedawno przez miasto "Murzynka" Anny Bilińskiej-Bohdanowiczowej. Ingerencje artystyczne de Casabianki są wyjątkowo cenione na całym świecie.

d17ce73

Zobaczcie praską galerię Juliena de Casabianki

Niestety, jeszcze tego samego dnia część zawieszonych plakatów została zerwana. W ciągu dwóch dni znisczono resztę. Ocała tylko jeden obraz, "Pomarańczarka" "Its interesting to see that the Black Lady was just slaughtered" - napisał do nas kilka godzin po swoje artystycznej akcji. Artysta nie mógł zrozumieć, dlaczego część plakatów zniknęła tak szybko. Zastanawiał się nawet czy to nie wina słabego kleju. Niestety, prace zostały zdewastowane przez wandali.

Podziel się

Zobaczcie: Sztuka wybrała Pragę. Praga nie pokochała sztuki

d17ce73

Przebywający obecnie na Litwie artysta wróci do stolicy już w piątek, 20 marca. Czy historia się powtórzy, a dzieła de Casabianki znów zostaną zniszczone? Jak myślicie?

Podziel się
Podziel się

Podziel się opinią

Share

d17ce73

d17ce73
d17ce73