Trwa ładowanie...

Jutro premiera "Danuty W." w Teatrze Polonia

Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier sezonu

Jutro premiera "Danuty W." w Teatrze Polonia
d201070
d201070

Spektakl "Danuta W." powstaje na kanwie książki Danuty Wałęsy "Marzenia i tajemnice". W odważnej i przejmującej autobiografii autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń. Wydana jesienią ubiegłego roku książka stała się nie tylko wydarzeniem medialnym, ale także gorącym tematem społecznym.

W roli Danuty Wałęsy zobaczymy Krystynę Jandę, która o swojej pracy nad tekstem i spektaklem mówi tak: Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski w tle, to jedno w największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet.

"Danuta W." to historia opowiadania podczas pieczenia szarlotki. Historia kończy się z momentem wyjęcia ciasta z piekarnika. Każdy widz będzie mógł spróbować. Zmierzenie się z taką postacią jak Danuta Wałęsa jest dla aktorki trudne, jednakże samo upieczenie szarlotki, gdy cała widownia patrzy jej na ręce, też jest dla niej nie lada wyzwaniem. Każdą taką szarlotkę zjadamy po próbie, mam z nich różne recenzje. Ale do premiery nauczę się ją piec. Mam nadzieję, że po tym spektaklu, nawet jak mi wyjdzie zakalec, to ją wszyscy zjedzą, z solidarności - śmieje się aktorka.

Dzisiaj spektakl ma swoją premierę w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, jutro po raz pierwszy zobaczymy "Danutę W." na deskach warszawskiego Teatru Polonia.

d201070

W galerii poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z próby spektaklu w Teatrze Polonia.

d201070
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d201070