Trwa ładowanie...
holderName

Jutro rekonstrukcja bitwy warszawskiej!

Przypominamy wszystkim miłośnikom historii!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jutro rekonstrukcja bitwy warszawskiej!
holderName

Obchodów rocznicowych ciąg dalszy. Tym razem obchodzić będziemy 92. rocznicę „Cudu nad Wisłą”, bitwy, w której Polacy zwyciężyli nad bolszewikami. Jej znaczenie było niebagatelne – wynik starcia zapewnił niepodległość Polsce i zatrzymał rozprzestrzenianie się rewolucji bolszewickiej.

Jutro o 13.30 w Ossowie odbędzie się rekonstrukcja tego historycznego zwycięstwa. Aktorzy przebrani za żołnierzy odtworzą przebieg walk, a zgromadzeni widzowie będą mogli przenieść się w czasie i zaznać emocji, które dla współczesnego człowieka są włąsciwie całkowicie niedostępne.

Tegoroczne widowisko ma się nieco różnić od tych, które już miały miejsce. Zapowiedziano nowy scenariusz z wykorzystaniem naturalnych uwarunkowań terenu. Wśród atrakcji znajdą się szarże ułanów, pojedynki na szable, efekty pirotechniczne i inscenizacja bohaterskiej śmierci ks. Kapelana Skorupki.

Organizatorami widowiska są: starosta Wołomiński, burmistrzowie Wołomina, Kobyłki i Zielonki, parafia p.w. św. Trójcy w Kobyłce oraz Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii im. I Pułku Ułanów Krechowieckich w Kobyłce.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName