Trwa ładowanie...

Jutro startuje festiwal Bom Dia Brazil

To już jedenasta edycja festiwalu kultury brazylijskiej

Share
Jutro startuje festiwal Bom Dia Brazil
d1ix5op

Już jutro rusza kolejna edycja festiwalu kultury brazylijskiej Bom Dia Brazil! Jedenasta już odsłona tej imprezy ma przybliżyć mieszkańcom Warszawy brazylijską "jedność w różnorodności", ze szczególnym jednak podkreśleniem obecności polskiej imigracji na brazylijskim południu oraz ludności tubylczej na Północy, w Amazonii. W programie warsztaty samby z Samara Reis, projekcje filmowe, panel dyskusyjny oraz impreza do białego rana! Festiwal potrwa do niedzieli, 27 października.

Nie zabraknie oczywiście również tematów aktualnych, np. polemiki wokół nadchodzących wielkich wydarzeń sportowych oraz towarzyszących im emocji - razem z ekspertami, podczas panelu akademickiego, zastanowimy się nad tym, jaka jest obecnie Brazylia i jaka będzie w najbliższej przyszłości, po finałach Mistrzostw Świata w piłce nożnej i po olimpiadzie - mówi Paweł Kucharczuk, dyrektor festiwalu.

Rozpoczęcie festiwalu jutro, 24 października, o godzinie 19:00 w Domu Kultury Śródmieście na Smolnej 9. Będzie można posłuchać muzyki polsko-brazylijskiego** projektu "Trzcina Cukrowa" grającego największe przeboje bossanovy, samby i MPB. Po koncercie planowany jest **brazylijski poczęstunek oraz degustację wina i kawy brazylijskiej. Będzie można również obejrzeć krótki film o historii festiwalu Bom Dia Brasil oraz filmu dokumentalnego Adriany Caitano i Galtona Se "Z miłości do forró" ("Por amor ao forró"). Film powstał z okazji 100-tnej rocznicy urodzin Luisa Gonzagi, muzyka i kompozytora, czołowego prekursora stylu muzycznego forró.

d1ix5op

*Pełen program festiwalu oraz szczegóły znajdziecie TUTAJ . *

*Imprezą towarzyszącą festiwalu są także Targi Latino odbywające się w najbliższy weekend w Blue City. *

d1ix5op
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ix5op
d1ix5op