Trwa ładowanie...

Juwenalia 2015. Kto zagra, gdzie i kiedy? [INFORMATOR]

Start już w najbliższy piątek

Juwenalia 2015. Kto zagra, gdzie i kiedy? [INFORMATOR]
d32cjju
d32cjju

Juwenalia, czyli Dni Studenta odbędą się tradycyjnie w maju, a studenci otrzymają od prezydent miasta klucze do bram Warszawy. Zabawa potrwa wiele dni. Studenci organizują swoje "igrzyska" od XV wieku, więc zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jak zwykle czeka nas szereg koncertów oraz imprez towarzyszących.

Jak co roku Wojskowa Akademia Techniczna mocnym uderzeniem otwiera cykl warszawskich Juwenaliów. MegaWAT to impreza organizowana przez Samorząd Studencki Wojskowej Akademii Technicznej, która rokrocznie ściąga tysiące miłośników muzyki tanecznej i nie tylko. W tym roku oprócz gwiazd muzyki disco polo takich jak Akcent, zobaczymy także Donatana i Cleo oraz Braci Figo Fagot. Podczas Megawatu tradycyjnie nie zabraknie konkursów z nagrodami. Impreza odbędzie się 8 maja od godziny 16:30 na Placu Taktycznym WAT (położenie placu znajdziecie na zdjęciu w naszej galerii). Impreza jest otwarta dla wszystkich, a zagrają Akcent, Mig, Stereo, Power Play, Donatan i Cleo, Bracia Figo Fagot

Uniwersytet Warszawski zorganizował trzydniową imprezę. 8 maja w piątek koncerty odbędą się na scenie ustawionej na kampusie centralnym. Zagrają m.in. Julia Marcell, Maria Peszek i Mela Koteluk oraz zespół Absztyfikanci Dobrej Myśli. W sobotę, na dużym dziedzińcu pojawi się tradycyjnie Kult. Oprócz niego zagra - również tradycyjnie - Plagiat199, a także Armia oraz Luxtorpeda. Bilet wstępu kosztuje 45 złotych (studenci UW - 25 zł). Trzeci dzień to gratka dla fanów hip-hopu, a koncerty odbędą się na Agrykoli. 23 maja zagrają tam m.in. Gooral, Grubson i Kekę. Wstęp wolny.

d32cjju

Politechnika Warszawska zaprasza na swoje Juwenalia tydzień później. Na Stadionie Syrenki usłyszeć będzie można (15 maja, w piątek) Monikę Brodkę, Sidneya Polaka, zespół Fisz Emade, The Coockies, Bombę Kaloryczną oraz grypę Mesajah. Dzień później, w sobotę wystąpią: T.Love, Lady Pank, Pod Sufitem Dżungla, raper Małpa oraz The Dumplings. Wstęp wolny.

Juwenalia SGH odbędą się w Ogrodach Rektorskich (Niepodległości 162), a zagrają na nich Ten Typ Mes (godz. 16.00), Jamal (18.00), Łąki łan (20.30) Full House (22.00). Wstęp na koncerty plenerowe jest bezpłatny.

8 maja br. (piątek) na boisku os. „Przyjaźń” znajdującego się na warszawskim Bemowie przy Konarskiego będzie miała miejsce najważniejsza impreza roku akademickiego 2014/15 dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Pedagogiki Specjalnej - MEDykalia APSolutne. Od godziny 16:00 będzie można się bawić w rytmach muzyki reggae, dancehall i hip-hop. Na scenie wystąpią TaLLib & D’Roots Brothers, Junior Stress & Sun El Band, Mesajah, Jarecki & DJ BRK & DJ Twardy Kark a.k.a. Grubson, Bob One & Bas Tajpan, Sokół & Pono oraz supportujące zespoły studenckie.

13 maja odbędą się Juwenalia AON i SWPS znane od dawna pod hasłem „Majowe Wibracje”. Zagrają red Lips, Enej i Donguralesko, a impreza odbędzie się placu apelowym Akademii Obrony Narodowej, czyli parking główny przy Wydziale Zarządzania i Dowodzenia w Rembertowie.

d32cjju

Podczas Ursynaliów, które odbędą się w dniach 29-30 maja, na dwóch scenach zagrają Epica, Guano Apes, SKindred, Hatbreed, The Qemists, Unearth, Chjemia, Jelonek, Coma, Bednarek, Farben Lehre, Sokół i Marysia Starosta, Piękni i Młodzi. Niekwestionowaną gwiazdą jest angielska grupa grindcore'owa Napalm Death. Bilety kosztują od 25 zł (studenci) aż do 89 zł. )

Podczas Juwenaliów nie zabraknie tradycyjnej Wielkiej Parady Studentów. Odbędzie się ona 16 maja, a studenci wyruszą o godz. 14.00 spod Pałacu Kultury na imprezę Politechniki na stadionie Syrenki.

d32cjju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32cjju