Już dziś w Pałacu Kultury i Nauki możesz zobaczyć Galerię Figur Stalowych

w Sali Marmurowej od 05.07 do 08.09 będzie można zobaczyć wystawę inna niż wszystkie dotychczas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Już dziś w Pałacu Kultury i Nauki możesz zobaczyć Galerię Figur Stalowych
WP

W Pałacu Kultury i Nauki w Sali Marmurowej od 05.07 do 08.09 będzie można zobaczyć wystawę inna niż wszystkie dotychczas. W zasadzie lepszym określeniem jest zjawisko, fenomen coś zupełnie niebywałego. Bo jak nazwać rzeźby samochodów wykonane z elementów recyklingu złomu stalowego. Jak opisać postać Stalowego Człowieka złożoną z ponad 38 tys. zespawanych ze sobą nakrętek.

Jak przekazać niezwykłość potężnych stalowych robotów wykonanych w całości z części zezłomowanych samochodów, kół zębatych  elementów maszyn które zakończyły swój żywot, ale ktoś tchnął w nie nowe istnienie, nowy początek. I to jaki! Autorem wystawy jest ”Jose” Mariusz Olejnik, człowiek, który prowadząc przez lata skup złomu w Pruszkowie zobaczył w swoim surowcu, jakim jest złom stalowy, coś co sprawiło, że kilka lat temu rozpoczął ogromną pracę – twórczą, organizacyjną, technologiczną.

Przez pięć ostatnich lat szukał rzemieślników, którzy potrafiliby zrealizować jego pomysł i wizje. Dzisiaj, jak mówi, na jego zlecenie  pracuje kilkudziesięciu rzemieślników na całym świecie a on podsyła im kolejne projekty i nadzoruje ich realizację. Wspomina o tym, że  powstanie galerii pochłonęło już 20 mln zł. a poświęcony na jej zbudowanie czas, to czas nie tylko Mariusza Olejnika ale również jego zespołu, który dobierał w bardzo staranny sposób, tak aby efekt końcowy jego projektów zaskoczył wszystkich.

WP

Aby stać się dzisiaj członkiem Zespołu GSF należy spełnić kryteria, które są bardzo wysokie. Nie każdy aplikujący dostaje choćby szansę na to, aby na krótką chwilę stać się jednym z nich.

Wróćmy do samej wystawy. Powiedzieć o niej ekscytująca, to jak nic nie powiedzieć. 12 samochodów z niesamowitego materiału – wszystkie hity światowej motoryzacji w skali 1:1, możesz do każdego wsiąść, dotknąć, zrobić zdjęcie. Motocykle, które wyglądają niczym wyjęte z piekielnej autostrady. Dziesiątki postaci misternie wykonanych z tysięcy elementów inspirowane postaciami z bajek, komiksów i kasowych filmów. W kilku słowach Galeria Figur Stalowych to zjawisko, które jest czymś na tyle niezwykłym, że z całą pewnością, jeśli autorzy będą ją rozwijać  we właściwy sposób to wygląda na to, że mamy do czynienia z wielkim światowym wystawienniczym hitem z dopiskiem – Original From Poland.

Galeria Figur Stalowych będzie czynna 7 dni w tygodniu od 9.00 do 20.00.

Warszawa, Plac Defilad 1 Pałac Kultury i Nauki, Sala Marmurowa. 05.07. – 08.09.2017

WP

Ceny biletów na wystawę: 19 pln ulgowy, studenci i seniorzy 25 pln, normalny 35 pln rodzinny 2+3 100 pln. Bezpłatnie wpuszczane są dzieci do lat 3, opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Informacja prasowa

Podziel się
Podziel się
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP