ycipk-1ms4y5

Już dziś w Pałacu Kultury i Nauki możesz zobaczyć Galerię Figur Stalowych

w Sali Marmurowej od 05.07 do 08.09 będzie można zobaczyć wystawę inna niż wszystkie dotychczas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Już dziś w Pałacu Kultury i Nauki możesz zobaczyć Galerię Figur Stalowych
ycipk-1ms4y5

W Pałacu Kultury i Nauki w Sali Marmurowej od 05.07 do 08.09 będzie można zobaczyć wystawę inna niż wszystkie dotychczas. W zasadzie lepszym określeniem jest zjawisko, fenomen coś zupełnie niebywałego. Bo jak nazwać rzeźby samochodów wykonane z elementów recyklingu złomu stalowego. Jak opisać postać Stalowego Człowieka złożoną z ponad 38 tys. zespawanych ze sobą nakrętek.

Jak przekazać niezwykłość potężnych stalowych robotów wykonanych w całości z części zezłomowanych samochodów, kół zębatych elementów maszyn które zakończyły swój żywot, ale ktoś tchnął w nie nowe istnienie, nowy początek. I to jaki! Autorem wystawy jest ”Jose” Mariusz Olejnik, człowiek, który prowadząc przez lata skup złomu w Pruszkowie zobaczył w swoim surowcu, jakim jest złom stalowy, coś co sprawiło, że kilka lat temu rozpoczął ogromną pracę – twórczą, organizacyjną, technologiczną.

Przez pięć ostatnich lat szukał rzemieślników, którzy potrafiliby zrealizować jego pomysł i wizje. Dzisiaj, jak mówi, na jego zlecenie pracuje kilkudziesięciu rzemieślników na całym świecie a on podsyła im kolejne projekty i nadzoruje ich realizację. Wspomina o tym, że powstanie galerii pochłonęło już 20 mln zł. a poświęcony na jej zbudowanie czas, to czas nie tylko Mariusza Olejnika ale również jego zespołu, który dobierał w bardzo staranny sposób, tak aby efekt końcowy jego projektów zaskoczył wszystkich.

ycipk-1ms4y5

Aby stać się dzisiaj członkiem Zespołu GSF należy spełnić kryteria, które są bardzo wysokie. Nie każdy aplikujący dostaje choćby szansę na to, aby na krótką chwilę stać się jednym z nich.

Wróćmy do samej wystawy. Powiedzieć o niej ekscytująca, to jak nic nie powiedzieć. 12 samochodów z niesamowitego materiału – wszystkie hity światowej motoryzacji w skali 1:1, możesz do każdego wsiąść, dotknąć, zrobić zdjęcie. Motocykle, które wyglądają niczym wyjęte z piekielnej autostrady. Dziesiątki postaci misternie wykonanych z tysięcy elementów inspirowane postaciami z bajek, komiksów i kasowych filmów. W kilku słowach Galeria Figur Stalowych to zjawisko, które jest czymś na tyle niezwykłym, że z całą pewnością, jeśli autorzy będą ją rozwijać we właściwy sposób to wygląda na to, że mamy do czynienia z wielkim światowym wystawienniczym hitem z dopiskiem – Original From Poland.

Galeria Figur Stalowych będzie czynna 7 dni w tygodniu od 9.00 do 20.00.

Warszawa, Plac Defilad 1 Pałac Kultury i Nauki, Sala Marmurowa. 05.07. – 08.09.2017

ycipk-1ms4y5

Ceny biletów na wystawę: 19 pln ulgowy, studenci i seniorzy 25 pln, normalny 35 pln rodzinny 2+3 100 pln. Bezpłatnie wpuszczane są dzieci do lat 3, opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Informacja prasowa

Podziel się
Podziel się
ycipk-1ms4y5
ycipk-1ms4y5
ycipk-1ms4y5
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ms4y5