Trwa ładowanie...

Już wiemy, dlaczego Warszawa jest klawa

Przeczytaj zwycięskie odpowiedzi w konkursie zorganizowanym przez ratusz, ZTM i Stowarzyszenie Gwara Warszawska!

Share
Już wiemy, dlaczego Warszawa jest klawa
d2yal73

Konkurs o gwarze warszawskiej, w której nagrodami były spersonalizowane Karty Warszawiaka, został rozstrzygnięty.W konkursie prawidłowe znaczenia trzech gwarowych słów podało 437 uczestników. Wyłoniono dziesiątkę zwycięzców, którzy nie tylko prawidłowo wyjaśnili owe słowa, ale oryginalnie odpowiedzieli na pytania „Dlaczego Warszawa jest klawa?”.

Jury konkursu wybrało najciekawsze odpowiedzi - mówią organizatorzy konkursu - Ich autorzy kierowali się uczuciami jakie żywią do naszego miasta, zachwalali je jako miasto tętniące życiem, gdzie można wspaniale odpocząć i fajnie spędzać czas. *Niektórzy swoje emocje zrymowali! Zapraszamy do poznania nagrodzonych odpowiedzi: *

d2yal73

- Warszawa jest klawa, bo w niej najlepsza jest zabawa! Tutaj taniec, radość, śpiew - wszędzie czuć warszawski zew! Miejsca na spacer, czy też na kawę - tu wszystkie kąty są bardzo klawe! :D

- Warszawa jest klawa i każdy o tym wie, czy to Praga czy tez Centrum wszędzie dobrze bawisz się. Tu zabytek tam muzeum i Kopernik pięknie lśni, gdzie nie pojdziesz tam zabawa i ciekawe wszystko brzmi.

-

Warszawa jest klawa bo jest różnorodna, zielona i szara, brzydka i piękna, wielka, zorganizowana i zagmatwana jednocześnie. Nie ma innego takiego miasta.

d2yal73

- Warszawo, kochana Warszawo. Tyś klawa i charakterna, a słowa nigdy nie oddadzą tego co czują ludzie z Tobą związani. A dlaczego jesteś KLAWA? Bo jesteś i już!

- Nie ma drugich tak oddanych i zakochanych mieszkańców w swoim mieście, jak rodowici Warszawiacy. Historia, oddanie oraz miłość do Warszawy tworzą wzruszającą całość, co czyni naszą stolicę klawą.

- Warszawa jest klawa, bo ma dużo klawych kafejek, mieszkają klawi Warszawiacy, tętni życiem.Jest moim miastem rodzinnym od kilku pokoleń.

- Klawa, bo serc pragnienia zaspokaja i wyszaleć się pozwala. W niej Wisełka taka piękna, nieskończona wstęga wielka. A nad wszystkim czuwa wiecznie, dumna Syrenka, niezwykle walecznie.

d2yal73

- Bo nigdzie na świecie nie ma takiego miasta, które było tak bohaterskie, tak kochało tych co się tu urodzili a dziś jest tak wyrozumiałe dla wszystkich którzy chcą tu pracować, kochać i po prostu żyć.

Czy zgadzacie się z autorami odpowiedzi? Co jeszcze byście dodali? Dlaczego Warszawa jest klawa?

d2yal73

Podziel się opinią

Share
d2yal73
d2yal73