Trwa ładowanie...

Już wkrótce pełny zasięg na I linii metra. "Operatorzy komórkowi kończą prace"

Podróżni będą mogli bez obaw porozmawiać przez telefon.

Już wkrótce pełny zasięg na I linii metra. "Operatorzy komórkowi kończą prace"
diutf34
diutf34

Najprawdopodobniej w połowie lutego, pasażerowie stołecznej kolejki zyskają pełny zasięg telefonów komórkowych na całej I linii metra. W ten sposób, bez problemu porozmawiają przez telefon, a połączenie nie zostanie przerwane np. w momencie wjazdu pociągu do tunelu.

Aktualnie taką możliwość oferuje jedynie Play, lecz wkrótce pozostali więksi operatorzy (Plus, T-Mobile i Orange)
zainstalują odpowiednią infrastrukturę, która pozwoli na swobodne rozmowy podczas jazdy na I linii. Sieci osiągnęły porozumienie w tej sprawie już przed ponad dwoma laty, jednak montaż do tej pory był przesuwany w czasie. Teraz instalacja urządzeń jest już na finiszu.

- Poszczególni operatorzy mogą prowadzić prace instalacyjne, głównie w późnych godzinach nocnych. I rzeczywiście mogę potwierdzić, że są one mocno zaawansowane. Nie chcę jednak podawać konkretnego terminu, mogę tylko powiedzieć, że zbliżają się do końca. - powiedziała WawaLove.pl Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

System jest stopniowo uruchamiany na poszczególnych odcinkach I linii, a operatorzy powinni poinformować o zakończeniu wszystkich prac za kilkanaście dni.

diutf34

- Pasażerowie już wkrótce zyskają zatem pełny zasięg na całej I linii metra, a nie tak jak do tej pory tylko na niektórych odcinkach - informuje Bartoń. Warto dodać, że bez kłopotu można rozmawiać przez telefon na centralnym odcinku II linii podziemnej kolejki.

diutf34
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diutf34