Trwa ładowanie...

Kajetan P. zaatakował pracowników aresztu. Będzie odrębne postępowanie

Śledczy - zanim zdecydują o kolejnych zarzutach dla Kajetana P. - chcą mieć opinię, czy była to zwykła napaść na funkcjonariuszy.

Share
Kajetan P. zaatakował pracowników aresztu. Będzie odrębne postępowanie
d3zt1fb

* Kilka tygodni temu informowaliśmy o napaści Kajetana P. na więziennych pracowników. Sprawa ataku na strażnika i psycholożkę zostanie włączona do odrębnego postępowania – poinformowało RMF FM. Pod koniec maja 27-latek, który przebywa w areszcie za brutalny mord, podczas obchodu zaatakował funkcjonariuszy przy użyciu szkła.*

Prokurator ma już pełen obraz tego, co wydarzyło się w celi podczas obchodu. Jak dowiedział się reporter RMF FM w sprawie przesłuchano świadków i pokrzywdzonych i podjęto decyzje, by w tej sprawie prowadzić odrębne postępowanie, bo jest potrzeba powołania nowych biegłych.

Śledczy - zanim zdecydują o kolejnych zarzutach dla Kajetana P. - chcą mieć opinię, czy była to zwykła napaść na funkcjonariuszy, czy może użyty przez podejrzanego kawałek szkła można potraktować jako niebezpieczne narzędzie.

d3zt1fb

Ze wstępnych ustaleń wynika, że szkło było fragmentem słoika po dżemie, który Kajetan P. kupił w więziennej kantynie.

Z Malty na Rakowiecką

27-letni Kajetan P. jest podejrzany o to, że na początku lutego zamordował lektorkę języka włoskiego Katarzynę J. na warszawskiej Woli. Ciało 30-latki, z odciętą głową, przewiózł do wynajmowanego mieszkania na Żoliborzu i podpalił. Tam odkryli je strażacy, wezwani do pożaru.

Mężczyzna uciekł i ukrywał się przez prawie dwa tygodnie. 17 lutego Kajetana P. zatrzymano w stolicy Malty, La Valletcie. Dzień później maltański sąd wydał zgodę na ekstradycję Kajetana P. i 26 lutego został on przewieziony do Polski.

Podczas przesłuchania mężczyzna nie okazał skruchy. Z jego wyjaśnień wynika, że Katarzyna J. była przypadkową ofiarą. Mówił, że postanowił zabić człowieka "w ramach pracy nad sobą i walki ze słabościami". Telefon do kobiety znalazł na stronie internetowej z ogłoszeniami, ofertami korepetycji językowych; wybrał ją, bo nie zamieściła swojego zdjęcia.

d3zt1fb

Źródło: (rmf fm/WawaLove.pl)

d3zt1fb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zt1fb
d3zt1fb