Trwa ładowanie...

Kandydaci PiS na prezydentów miast. Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego

Komitet Polityczny zebrał się ws. wyboru kandydatów na prezydentów polskich miast. O tym, co zdecydował, poinformował sam prezes Jarosław Kaczyński.

Kandydaci PiS na prezydentów miast. Oświadczenie Jarosława KaczyńskiegoŹródło: PAP, fot: Zoltan Mathe
d14mniy
d14mniy

Zwołanie Komitetu Politycznego PiS i wybór kandydatów na prezydentów miast zapowiedzieli na Twitterze Beata Mazurek i Ryszard Terlecki.

Kogo wskazał Komitet? W stolicy PiS zdecydował się na Patryka Jakiego, a nie Michała Dworczyka, o którym pochlebnie wypowiadał się sam prezes Kaczyński.

W Białymstoku PiS postawił na Jacka Żalka. Co ciekawe, polityk był kiedyś związany z Platformą Obywatelską.

Na kandydata w wyborach na prezydenta Bydgoszczy wskazano z kolei Tomasza Latosa, a Gdańska - Kacpra Płażyńskiego. To syn Macieja Płażyńskiego, tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej wojewody pomorskiego i marszałka Sejmu.

d14mniy

Kandydatem PiS na prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego został Sebastian Pieńkowski, a Katowic - Marcin Krupa, który obecnie pełni tę funkcję. W Kielcach postawiono na obecnego prezydenta tego miasta Wojciecha Lubawskiego, w Krakowie na Małgorzatę Wassermann, która od 22 lipca 2016 roku jest przewodniczącą komisji śledczej ds. Amber Gold.

Na prezydenta Lublina Prawo i Sprawiedliwość wystawiło Sylwestra Tułajewa, Łodzi - Waldemara Budę, a nie rzeczniczkę rządu Joannę Kopcińską, choć w mediach w tym kontekście padało jej nazwisko. Michał Wypij z Porozumienia to z kolei kandydat PiS na prezydenta Olsztyna, Violetta Porowska - na prezydenta Opola, a nienależący do PiS Tadeusz Zysk - Poznania.

W Rzeszowie postawiono na Wojciecha Buczaka, w Szczecinie na Bartłomieja Sochańskiego, który był prezydentem tego miasta w latach 1994-1998. PiS chce, by prezydentem Torunia został dotychczasowy wiceprezydent Zbigniew Rasielewski. We Wrocławiu wystawia natomiast posłankę Mirosławę Stachowiak-Różecką, a w Zielonej Górze - Piotra Barczaka.

Lista:

Jacek Żalek - Białystok
Tomasz Latos - Bydgoszcz
Kacper Płażyński - Gdańsk
Sebastian Pieńkowski - Gorzów Wielkopolski
Marcin Krupa - Katowice
Wojciech Lubawski - Kielce
Małgorzata Wasserman - Kraków
Sylwester Tułajew - Lublin
Waldemar Buda - Łódź
Michał Wypij - Olsztyn
Violetta Porowska - Opole
Tadeusz Zysk - Poznań
Wojciech Buczak - Rzeszów
Bartłomiej Sochański - Szczecin
Zbigniew Rasielewski - Toruń
Patryk Jaki - Warszawa
Miroslawa Stachowiak-Różecka - Wrocław
Piotr Barczak - Zielona Góra

d14mniy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14mniy