Trwa ładowanie...
d22o40f

Kąpielisko nad Zalewem Zegrzyńskim znów otwarte!

Woda jest bezpieczna dla turystów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kąpielisko nad Zalewem Zegrzyńskim znów otwarte!
d22o40f

Jak informowaliśmy w poniedziałek, w godzinach porannych zamknięto jedno z dzikich kąpielisk nad Zalewem Zegrzyńskim. Przyczyną miały być sinice. Dziś sanepid poinformował o wynikach badań próbek wody.

- Nasi ratownicy zgłosili obecność sinic na kąpieliskach w Serocku i Nieporęcie. W Nieporęcie wywieszono czerwoną flagę, a wodę bada obecnie Sanepid - powiedział wczoraj WawaLove.pl Krzysztof Jaworski, prezes legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie pobrała próbki wody do badań. "Wyniki pokazały, że nie ma zagrożenia dla kąpiących się, dlatego też wszystkie kąpieliska zostały otwarte dla plażowiczów" - poinformowała w specjalnym komunikacie. - Jeśli okaże się, że kąpiel na nadzegrzyńskich plażach jest niewskazana, natychmiast o tym poinformujemy - dodają pracownicy sanepidu.

d22o40f

Nieporęckie kąpielisko, mimo iż jest "dzikie", jest także wyjątkowo popularne wśród warszawiaków. W pełni sezonu potrafi tam przebywać nawet kilka tysięcy osób.

Przeczytajcie też: Niepełnosprawni krytykują bulwary. "Nie wszystkie miejsca są w pełni dostępne"

Podziel się
d22o40f

Podziel się opinią

Share

d22o40f

d22o40f