Trwa ładowanie...

WSA wydał decyzje. Grzywna dla Hanny Gronkiewicz-Waltz utrzymana

Karę na prezydent Warszawy nałożyła komisja weryfikacyjna Patryka Jakiego. Ukarana odwołała się i początkowo sąd przyznał jej rację. Wtedy odwołał się Jaki i tym razem Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł: Gronkiewicz-Waltz musi płacić.

WSA wydał decyzje. Grzywna dla Hanny Gronkiewicz-Waltz utrzymanaŹródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stępień
dmzmbto
dmzmbto

Powodem nałożenia kary na prezydent było jej niestawiennictwo na posiedzeniach komisji badającej reprywatyzację warszawskich kamienic. Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się m.in. 29 czerwca ub.r. W miesiąc później została ukarana grzywną w wysokości 3 tys. zł. Prezydent odwołała się od tej decyzji i 13 listopada wygrała.

Jaki nie poddał się i skierował sprawę do Wojewódzkiego Sądu Adminstracyjnego w Warszawie, a ten 11 stycznia utrzymał karę. Dlaczego? We wcześniejszym wniosku komisja weryfikacyjna jako osobę ukaraną wskazała "prezydent miasta stołecznego Warszawy". W kolejnym nie popełniono już tego błędu i wskazano „Hannę Gronkiewicz-Waltz”.

Zobacz wideo: Jaki: swoją nieobecnością prezydent zeznaje. "Mówi, nie przyjdę bo mam coś do ukrycia"

Z wyroku sądu cieszy się Patryk Jaki. Na Twitterze czytamy jego wpis - PILNE #KomisjaWeryfikacyjna wygrywa w sądzie z HGW. Jednak musi płacić grzywnę. Wkrótce kolejne wezwania. Państwo nie jest już bezbronne.
Ukarana prezydent przez cały czas podkreśla, że nie stawia się przed komisją, gdyż uważa ją za niekonstytucyjną.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: "Abel" w rękach policji. Gang "obcinaczy palców" odpowie za porwania

dmzmbto
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmzmbto