Trwa ładowanie...

Karczewski znów o wyborach w stolicy. "Jestem rozpatrywany jako kandydat"

Rusza giełda nazwisk.

Karczewski znów o wyborach w stolicy. "Jestem rozpatrywany jako kandydat"
d1mzysp

- Decyzje, kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy, są przed nami; jestem rozpatrywany jako jeden z kandydatów - powiedział w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał, że jeżeli zostanie zgłoszony, taka decyzja zostanie przekazana opinii publicznej.

O swój ewentualny start Karczewski był pytany na środowej konferencji prasowej.

- Decyzje, co do kandydatury Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Warszawy, są przed nami. Jestem rozpatrywany jako jeden z kandydatów, ale to - tak jak mówię - przed nami. Jeśli zostanę zgłoszony, wtedy wszystkich poinformujemy - podkreślił Karczewski.

Marszałek na pytanie, czy będzie namawiał PiS do zmiany ordynacji wyborczej, odpowiedział: "na razie nie wiem nic o ordynacji wyborczej, jeśli będą jakiekolwiek propozycje, na pewno państwa poinformujemy".

d1mzysp

Wcześniej w środę Karczewski mówił w radiu RDC, że PiS nie ma określonego terminu, kiedy przedstawi swych kandydatów w wyborach samorządowych. - Przypuszczam, że będzie to na przełomie roku - dodał.

W mediach, w kontekście przyszłorocznych wyborów prezydenta Warszawy, pada też nazwisko wiceministra sprawiedliwości, szefa komisji weryfikacyjnej ds. stołecznej reprywatyzacji, Patryka Jakiego. - Nie wykluczam takiej możliwości - mówił niedawno Jaki, pytany o ewentualny start.

Stanąć w wyborcze szranki zdecydował się już Paweł Rabiej z Nowoczesnej. Jeśli chodzi o PO, to z rozmów PAP ze stołecznymi politykami tej partii wynika, że jej kandydatem na włodarza Warszawy będzie prawdopodobnie poseł, w przeszłości m.in. wiceminister spraw zagranicznych, Rafał Trzaskowski.

Źródło: PAP

d1mzysp

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Na Żoliborzu masowo giną flagi Unii*Europejskiej. Kto za tym stoi?*

d1mzysp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mzysp