Trwa ładowanie...
d2hd9y6

Kard. Nycz o aborcji w Szpitalu św. Rodziny: "To podważa sens i prawo dalszego utrzymania patronatu"

Oświadczenie pojawiło się dziś na stronie Archidiecezji Warszawskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kard. Nycz o aborcji w Szpitalu św. Rodziny: "To podważa sens i prawo dalszego utrzymania patronatu"
d2hd9y6

Przypomnijmy, że kilka dni temu pisaliśmy o przypadku aborcji do której miało dojść w Szpitalu św. Rodziny, przy ulicy Madalińskiego w Warszawie. Zawiadomienie do prokuratury złożył ksiądz Ryszard Halwa z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia. Wszystko na podstawie informacji, dostarczonych anonimowo przez pracowników placówki. Dziś głos w tej sprawie zabrał również kardynał Kazimierz Nycz.

W oświadczeniu Metropolity Warszawskiego czytamy, że: "Szpital św. Rodziny w Warszawie, w którym rocznie przychodzi na świat ponad pięć tysięcy dzieci i są leczone tysiące pacjentek, jest powszechnie znany jako przyjazny dzieciom i rodzicom. Posiada nawet potwierdzający to certyfikat. W roku 1998 przyjął patronat św. Rodziny z Nazaretu. Przez wiele lat dorastał i spełniał standardy medyczne, etyczne i humanistyczne, uzasadniające przyjęcie takiego patronatu. Dlatego z wielkim ubolewaniem przyjąłem informacje, które w sposób istotny podważają sens i prawo utrzymywania takiego patronatu."

Kard. o aborcji w Szpitalu św. Rodziny [oświadczenie]

>

— Arch Warszawska (@archwwa)

d2hd9y6

Jednocześnie kard. Nycz prosi o gorącą modlitwę za wszystkie dzieci nienarodzone oraz pracowników szpitala, którzy stale czuwają nad obroną świętości życia. Sama placówka twierdzi, że zabieg został przeprowadzony w zgodzie ze wszystkimi procedurami medycznymi. Redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Terlikowski informował, że aborcja miała zostać wykonana w 24. tygodniu ciąży. Pracownicy placówki słyszeli ponoć przeraźliwy krzyk dziecka, które urodziło się żywe, ale po około pół godzinie niestety zmarło. O szczegółach tej sprawy można przeczytać tutaj .

Przeczytajcie też: Brutalny atak na warszawskich kierowców Ubera. "Nieznani sprawcy obrzucili auta olejem i odchodami"

d2hd9y6

Podziel się opinią

Share
d2hd9y6
d2hd9y6