ycipk-o7o1z4

Kary dla protestujących przed Senatem. Zajmie się nimi sąd

Policja skieruje do sądu 38 wniosków o ukaranie w związku z tamowaniem ruchu przez uczestników wczorajszego protestu przed Senatem, prowadzone są też dwie sprawy w związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariusza publicznego - poinformował dziś rzecznik prasowy stołecznej policji kom. Sylwester Marczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kary dla protestujących przed Senatem. Zajmie się nimi sąd
(Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
ycipk-o7o1z4

We wtorek senatorowie debatowali nad prezydenckimi projektami ustaw o SN i KRS. W tym czasie przed Senatem trwał protest przeciwników tych rozwiązań. Protestujący zablokowali drogę wyjazdową i nie chcieli przepuszczać wyjeżdżających z gmachu posłów. "Niech czekają!" - krzyczeli. Pojawiły się okrzyki "hańba!". Skandowano też "Wolność, równość, demokracja!" oraz "Senatorze, jeszcze możesz!".

Przed godz. 20 policja poinformowała, że zgromadzenie zostało rozwiązane, ale protestujący się nie rozeszli.

- Policja wylegitymowała 54 osoby, do sądów będzie skierowanych 38 wniosków o ukaranie za tamowanie ruchu. Siedem osób przyjęło mandaty karne, również za tamowanie ruchu. Prowadzone są też dwie sprawy w związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariusza publicznego - wyjaśnia Marczak.

ycipk-o7o1z4

W starciach demonstrantami ucierpiało dwoje policjantów. Pierwszy doznał urazu kolana i już wczoraj został przewieziony do szpitala. Drugą poszkodowaną jest policjantka, która została uderzona w nadgarstek. Jak tłumaczy policja, urazy były "spowodowane naporem osób na barierki i tym samym na stojących za nimi policjantów".

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Ksiądz nie chciał wyprawić pogrzebu swojemu parafianinowi. "Nie przyjmował księdza po kolędzie"

Polub WawaLove
ycipk-o7o1z4
ycipk-o7o1z4
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-o7o1z4