Trwa ładowanie...
d1zignc

Kasowniki i karty miejskie do wymiany!

Zarząd Transportu Miejskiego chce wymienić wszystkie kasowniki i karty miejskie. "System jest przestarzały"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kasowniki i karty miejskie do wymiany!
d1zignc

ZTM planuje tę zmianę od jakiegoś czasu. Jak powiedziała nam Magdalena Potocka z biura prasowego chodzi o poprawę bezpieczeństwa oraz przestarzałośc systemu, który ma już 12 lat!

W tej chwili ZTM sprawdza, jakie możliwości i urządzenia dostępne na rynku. Szczegółów wymiany nie usłyszeliśmy, bowiem nie zna ich sam ZTM. A chodzi o niemałe pieniądze, których Zarząd Transportu Miejskiego nie może jeszcze rozplanować. Więce będzie wiadomo we wrześniu.

W każdym razie pożegnamy słynne, żółte kasowniki, widoczne w każdym pojeździe. Karty miejskie, które są notorycznie hakowane ( oczym pisaliśmy m.in. TUTAJ ) też zostaną wymienione. Zwłaszcza, że ich hakowanie stało się coraz łatwiejsze i dostępniejsze.

d1zignc

Do niedawna była to operacja skomplikowana i przeznaczona dla ludzi, którzy mają spore pojęcie o programowaniu i kryptografii. Hakerzy pokazywali wprawdzie jak można oszukać system ZTM, ale mimo wszystko hakowanie kart miejskich było poza możliwościami pasażera Kowalskiego. Tymczasem od niedawna wystarczy zainstalować dwie appki na smartfona (android lub iOS) posiadającego czytnik NFC (ten, który odpowiada on transakcje zbliżeniowe).

d1zignc

Podziel się opinią

Share
d1zignc
d1zignc