Trwa ładowanie...
d1iw32i

Kawałek Francji w Parku Skaryszewskim

Francuskie przysmaki i melodie na jeden dzień zawładną parkiem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kawałek Francji w Parku Skaryszewskim
d1iw32i

W niedzielę 12 lipca w parku Skaryszewskim powstanie prawdziwe Francuskie Miasteczko. Każdy odwiedzający tego dnia Saską Kępę będzie mógł spróbować francuskich przysmaków, posłuchać francuskich piosenek, czy przyłączyć się do akcji malowania przejścia podziemnego pod rondem Waszyngtona.

Od godziny 12.00 do 20.00 odbędzie się już czwarta edycja pikniku rodzinnego, gdzie organizatorzy, czyli Francusko-Polska Izba Gospodarcza, postarają się odtworzyć atmosferę wyjątkowo hucznych obchodów święta narodowego Francji.

Na ponad 40 stoiskach każdy z wystawców przygotuje liczne animacje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ponieważ Francja to kolebka dobrej kuchni nie zabraknie stoisk z typowymi francuskimi produktami, jak sery i wina, a na miejscu będą świeżo wypiekane croissanty, pain au chocolat, bagietki i quiche oraz wyborne naleśniki, które w ubiegłych latach zyskały wielu amatorów. Na scenie głównej przy Jeziorku Kamionkowskim odbędzie się finał konkursu piosenki francuskiej, w którym finaliści konkursu, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Warszawy, zmierzą się w walce o główną nagrodę - wyjazd do Paryża. Przez cały czas odbywać się będą również konkursy z wiedzy o Francji, występ sommeliera, który opowie o tym jak najlepiej dobierać wino, a także pokaz kulinarny z udziałem Davida Gaboriaud - francuskiego kucharza, który w ostatnim czasie podbija polskie podniebienia.

d1iw32i

Organizatorzy przygotują również kilka stref tematycznych promujących różne regiony Francji oraz wydarzenia, z których ten kraj słynie. Fani nowinek technologicznych i motoryzacyjnych będą mogli przejechać się po uliczkach Saskiej Kępy elektrycznym, w pełni ekologicznym samochodem, a panie zapoznają się z francuską modą i nowinkami kosmetycznymi prosto z Prowansji. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

*Przeczytaj też: "Na zachodzie bez zmian". II część spaceru *

d1iw32i

Podziel się opinią

Share

d1iw32i

d1iw32i