Trwa ładowanie...
d2ytphe

Kenijczyk wygrał Orlen Warsaw Marathon

Utrudnienia w ruchu potrwają do godz. 15.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kenijczyk wygrał Orlen Warsaw Marathon
d2ytphe

Orlen Warsaw Marathon wygrał Kenijczyk Felix Kimutai. Przebiegł 42 kilometry w 2:10:34. Trzecie miejsce zajął Polak.

Drugie miejsce zajął Alex Saekwo, także z Kenii. Trzeci na metę, z czasem 2:12:38, dobiegł reprezentant Polski Artur Kozłowski.

Artur Kozłowski - Mistrz Polski w Maratonie Mężczyzn (2:12:38)!
Fot. Tomek Gola
— OWM (@orlenmarathon)

Wśród kobiet najlepsza okazała się Białorusinka Nastassia Iwanowa (2:28:42). Minutę później do mety dotarła Izabela Trzaskalska (2:29:55). Warto wspomnieć, że rekord trasy warszawskiego maratonu wynosi 2:06:55. Ustanowił go trzy lata temu Etiopczyk Tola Tadese.

d2ytphe

Rafał Wilk, trzykrotny mistrz igrzysk paraolimpijskich, jako pierwszy dotarł na metę w rywalizacji handbike'ów, czyli maratonie na wózkach na dystansie 21,097 km.

Bieg Oshee 10 km wygrał Ukrainice Dmytro Łaszyn z czasem 29:02. Na ostatnich metrach wyprzedził Kenijczyków - Joela Mwangiego i Dominica Musyimiego. Wśród kobiet triumfowała Białorusinka Swietłana Kudelisz (33:12), a druga była Polka Katarzyna Kowalska - 33:20.

Orlen Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce. Udział w tegorocznej edycji wzięło ponad sześć tysięcy biegaczy.

Utrudnienia drogowe

W związku z imprezą policja ostrzega przed utrudnieniami w ruchu, które potrwają do godz. 15. Na czas imprezy częściowo wyłączonych z ruchu będzie kilkanaście ulic, m.in.: Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski, Puławska, al. KEN, Jana III Sobieskiego. Zwężona będzie Wisłostrada. Start na Wybrzeżu Szczecińskim. Meta przy Stadionie PGE Narodowym.

d2ytphe

Na tę okazję stołeczna policja uruchomiła specjalną infolinię. Pod numerem telefonu 22 603 80 38 można się dowiedzieć o bieżących utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu.

"Policjanci, dysponujący aktualnymi informacjami, będą odpowiadali na pytania dotyczące bieżącej organizacji ruchu w Warszawie oraz ewentualnych czasowych wyłączeniach z ruchu warszawskich ulic" - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji Mariusz Mrozek.

Funkcjonariusze zachęcają również do korzystania z profilu na , gdzie również znajduje się informacja o utrudnieniach związanych z biegiem.

Przeczytaj też: Emerytowany strażak zachował zimną krew. Wyniósł rodzinę z płonącego domu

Podziel się
d2ytphe

Podziel się opinią

Share

d2ytphe

d2ytphe