Trwa ładowanie...

Kibice Sevilli zmierzają do stolicy 30 samolotami. Co zastaną w Warszawie?

Dzisiejszy finał rozgrywek Ligi Europy obejrzy w sumie ponad 7600 fanów Sevilli

Share
Kibice Sevilli zmierzają do stolicy 30 samolotami. Co zastaną w Warszawie?
d28zxs8

Nie lada wyprawa czeka kibiców zespołu z Andaluzji w drodze na Stadion Narodowy. W dzisiejszym meczu finałowym FC Sevilla podejmie ukraińskie Dnipro Dniepropietrowsk. Hiszpanie wystąpią w specjalnie przygotowanych strojach przypominających te z 1974 roku, w których grały "Orły Górskiego".

Warto dodać, że w meczu finałowym oprócz Grzegorza Krychowiaka ma szansę wystąpić również innych zawodnik polskiego pochodzenia, 23-letni obrońca Timothee Kolodziejczak. Urodzony w Avion piłkarz to były reprezentant francuskiej młodzieżówki. Jego przodkowie pochodzą jednak z Polski. Sam Kolodziejczak z rezerwą odnosi się do tematu jego ewentualnej gry w biało-czerwonych barwach.

d28zxs8

Hiszpańskie media szeroko piszą również o Warszawie, jako mieście-gospodarzu finału rozgrywek Ligi Europy. Podkreślają, że na ulicach zupełnie nie widać kibiców , dekoracje wyglądają dosyć skromnie a wokół nie czuć atmosfery piłkarskiego święta. O meczu przypominają jedynie nieliczne banery a Warszawa żyje po prostu swoimi, codziennymi sprawami. Ciekawostką jest fakt, że FC Sevilla postanowiła na swojej oficjalnej witrynie klubowej uruchomić aplikację, która zawiera nie tylko wszelkie niezbędne niuanse dotyczące dzisiejszego pojedynku, ale także garść przydatnych informacji o Warszawie. Można ją zobaczyć tutaj . Pierwszy gwizdek sędziego Martina Atkinsona zabrzmi dziś na Stadionie Narodowym o 20.45

d28zxs8

Podziel się opinią

Share
d28zxs8
d28zxs8