Trwa ładowanie...
d2wjbo6

Kiedy pojawią się koksowniki? "Temat nie był poruszany"

Zimno ma się utrzymać jeszcze przez kilka dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kiedy pojawią się koksowniki? "Temat nie był poruszany"
d2wjbo6

W ostatnich dniach w Warszawie obserwujemy wyraźny spadek temperatury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia aż dla dziesięciu polskich województw, w tym Mazowsza. Zimno ma się utrzymać jeszcze przez kilka dni.

Według IMGW w poniedziałek w Warszawie temperatura maksymalna ma wynieść -9 st, podobnie ma być we wtorek. Według prognoz, temperatura w najbliższych dniach ma jeszcze opaść. Spytaliśmy więc ratusz o koksowniki, które tradycyjnie pojawiają się, gdy na dworze jest wyjątkowo zimno. - Temat nie był jeszcze poruszany - powiedział WawaLove.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik UM. - W ostatnich latach koksowniki pojawiały się, gdy temperatura wynosiła kilkanaście stopni mrozu i utrzymywała się przez wiele lat. Tymczasem pod koniec tygodnia ma przyjść ocieplenie - dodaje rzecznik.

Alert I-go stopnia, jaki dla Mazowsza wydał IMGW, mówi o "wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

d2wjbo6

Tlenek niebezpieczny jak mróz

Ostatniej doby 12 osób zmarło z powodu wychłodzenia - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Najwięcej bo aż 3 osoby, zamarzły w województwie lubelskim. Jednak mrozy to nie tylko wychłodzenie. Trzy pierwsze dni roku były bardzo intensywne dla strażaków. - Zanotowano 2 tysiące pożarów, 6 osób zginęło, 58 odniosło obrażenia - mówi Paweł Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej. Na tak gwałtowny wzrost liczby pożarów ma wpływ mocny spadek temperatury, a co za tym idzie uruchamianie różnych urządzeń dogrzewających mieszkania. Paweł Frątczak przypomina, że nieprawidłowe obchodzenie się z takimi urządzeniami to zagrożenie dla życia. W wyniku zatrucia tlenkiem węgla zginęło od początku roku 8 osób. 85 uległo podtruciu. Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, tylko wczoraj z powodu zatrucia tlenkiem zginęły dwie osoby.

Stan dróg

42 posypywarki na mostach, wiaduktach i ulicach spadkowych (m.in. Dolna, Belwederska, Spacerowa, Karowa). Działania służb oczyszczania miasta rozpoczęły się dziś w nocy o godz. 0:30 i trwały kilka godzin. Zarząd Oczyszczania Miasta całodobowo monitoruje rzeczywisty stan nawierzchni dróg, aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. W razie
potrzeby zlecone zostaną kolejne akcje mające na celu zabezpieczenie jezdni przed śliskością.

d2wjbo6

ZOM odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko tych ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej, tj. 40% warszawskich dróg. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie Urzędów Dzielnic.

Źródło: PAP/IAR/WAWALove.pl

Przeczytajcie też: Alkohol pod chmurką na Ursynowie? "Jest przestrzeń pomiędzy Kościołem, a Urzędem Dzielnicy"

d2wjbo6

Podziel się opinią

Share
d2wjbo6
d2wjbo6