Trwa ładowanie...
d3ayemn

Kiedy pojedziemy II linią metra? "Trudno dziś podać konkretny termin"

Prezydent Warszawy broni się, iż nie dało się przewidzieć obecnych kłopotów z odbiorami
Share
Kiedy pojedziemy II linią metra? "Trudno dziś podać konkretny termin"
d3ayemn

"Trudno dziś podać konkretny termin otwarcia II linii metra" - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas wywiadu udzielonego Polskiej Agencji Prasowej.

Przeczytajcie też: Ruszył konkurs na projekty kolejnych stacji II linii metra

Dziennikarz PAP wspomniał o tym, jak w końcówce kampanii wyborczej Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecywała otwarcie II linii metra już 14 grudnia 2014 roku. Zaraz po wyborach okazało się, że nie jest to możliwe, a otwarcie przesunie się o co najmniej kilka tygodni. Tymczasem odbiory nadal trwają, a komplet dokumentów jest gotowy tylko dla dwóch stacji. Prezydent Warszawy broniła się, iż nie dało się przewidzieć obecnych kłopotów z odbiorami:

d3ayemn

"Duży wpływ na to, że II linia zostanie oddana później miał pożar akumulatorów zasilania rezerwowego na stacji Rondo Daszyńskiego 2 grudnia. Konieczne było wstrzymanie odbiorów technicznych i jazd testowych pociągów; trzeba było też sprawdzić wszystkie akumulatory znajdujące się na II linii. Teraz skupiamy się przede wszystkim na sprawdzeniu wszystkiego dokładnie, nie myślimy o dacie otwarcia."

Jak powiedziała Prezydent Warszawy, dziś nie jest w stanie wyznaczyć daty otwarcia drugiej nitki podziemnej kolejki. Sprawa na pewno będzie się jeszcze zmieniać na bieżąco.

Z kolei liczyć możemy na rozpoczęcie budowy kolejnych stacji już w 2016 roku. Jak zapewniła Hanna Gronkiewicz-Waltz, ich budowa będzie dla warszawiaków mniej uciążliwa.

d3ayemn

Podziel się opinią

Share
d3ayemn
d3ayemn