Trwa ładowanie...

Kino Femina tylko do końca września

Właściciel budynku wypowiedział właśnie umowę najmu operatorowi

Kino Femina tylko do końca września
dwkpjmx
dwkpjmx

21 marca br. informowaliśmy o tym, że firma Jeronimo Martins ma już pozwolenie na budowę Biedronki w miejscu starego warszawskiego kina, ulokowanego przy al. Solidarności . Wydział architektury i budownictwa urzędu dzielnicy Śródmieście wydał decyzję o pozwoleniu na roboty budowlane dotyczące przebudowy oraz zmiany sposobu użytkowania budynku Kina Femina.

Właściciel Biedronki chciałby także wykonać nadbudowę budynku, aby na piętrze znajdowała się sala kinowa z ambitnym repertuarem. Na to nie ma jednak na razie zgody konserwatora zabytków.

Grupa warszawiaków, którzy są przeciwni budowie dyskontu w miejsce przedwojennego kina, zorganizowała demontrację w sobotę 29 marca - jednak przyszło na nią zaledwie kilkanaście osób.

dwkpjmx

Jak dowiedział się portal tvnwarszawa.pl - * Kino Femina w obecnej formie bedzie działało tylko do końca września 2014 roku. Właściciel budynku wypowiedział właśnie umowę najmu operatorowi kina* - firmie Helios.

Jak tłumaczy właściciel budynku Paweł Trepczyński, to jego dziadek wybudował te kamienicę. Odebrana dekretem Bieruta wróciła w jego ręce po 18 latach walki - zdewastowana i wymagająca kosztownych remontów. Stąd decyzja o przekazaniu firmie Jeronimo Martins prawa do wystąpienia o warunki zabudowy dla inwestycji.

dwkpjmx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwkpjmx