Trwa ładowanie...
d4nedgp

Kino Femina tylko do końca września

Właściciel budynku wypowiedział właśnie umowę najmu operatorowi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kino Femina tylko do końca września
d4nedgp

21 marca br. informowaliśmy o tym, że firma Jeronimo Martins ma już pozwolenie na budowę Biedronki w miejscu starego warszawskiego kina, ulokowanego przy al. Solidarności . Wydział architektury i budownictwa urzędu dzielnicy Śródmieście wydał decyzję o pozwoleniu na roboty budowlane dotyczące przebudowy oraz zmiany sposobu użytkowania budynku Kina Femina.

Czytaj wiecej: Jest pozwolenie na budowę Biedronki w miejsce Kina Femina

Właściciel Biedronki chciałby także wykonać nadbudowę budynku, aby na piętrze znajdowała się sala kinowa z ambitnym repertuarem. Na to nie ma jednak na razie zgody konserwatora zabytków.

d4nedgp

Grupa warszawiaków, którzy są przeciwni budowie dyskontu w miejsce przedwojennego kina, zorganizowała demontrację w sobotę 29 marca - jednak przyszło na nią zaledwie kilkanaście osób.

Jak dowiedział się portal tvnwarszawa.pl - * Kino Femina w obecnej formie bedzie działało tylko do końca września 2014 roku. Właściciel budynku wypowiedział właśnie umowę najmu operatorowi kina* - firmie Helios.

Jak tłumaczy właściciel budynku Paweł Trepczyński, to jego dziadek wybudował te kamienicę. Odebrana dekretem Bieruta wróciła w jego ręce po 18 latach walki - zdewastowana i wymagająca kosztownych remontów. Stąd decyzja o przekazaniu firmie Jeronimo Martins prawa do wystąpienia o warunki zabudowy dla inwestycji.

Czytaj również: "Cześć. To ja, Warszawa. Jestem na sprzedaż"

d4nedgp

Podziel się opinią

Share

d4nedgp

d4nedgp