Trwa ładowanie...
d2yc91t

Kładka nad Wisłą, tunele, miejska zieleń. Oto nowe inwestycje miejskie

"Niektóre zostaną zrealizowane w ciągu czterech lat, niektóre już w tym roku"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kładka nad Wisłą, tunele, miejska zieleń. Oto nowe inwestycje miejskie
d2yc91t

Prezydent Hanna Gronkiewicz- Waltz przedstawiła dziś na konferencji podczas konferencji prasowej w ratuszu przedstawiła nowe inwestycje. Będa one realizowane w latach 2016-19 za kwotę 400 mln zł. - Ta kwota to dodatkowe dochody z funduszy unijnych - podkreśla ratusz.

- Są to z jednej strony przedsięwzięcia znane, które zyskają dodatkowe dofinansowanie, ale także całkiem nowe, oczekiwane przez mieszkańców. Niektóre zostaną zrealizowane w ciągu czterech lat, niektóre już w tym roku. Zadań inwestycyjnych zebrało się blisko 30 – poinformowała Prezydent stolicy.

Jedną z najciekwszych , zuepłnie nowych inwestycji jest kładka pieszo-rowerowej przez Wisłę. Kosztować będzie za 30 mln zł i powstanie pomiędzy ulicami Karową i Okrzei. Pisaliśmy o niej tutaj . Dofinansowane zostaną także wiadukt i tunel pod przejazdem kolejowym w Rembertowie i tunel pod szynami w Wesołej. Na te budowy zarezerwowano 61 mln zł.

d2yc91t

Nowe wejście do ZOO

Budowa ul. Kłodzkiej, oświetlenie ulic Kockiej i Krawieckiej, ścieżka rowerowa na ul. Niemcewicza, czy powstanie sygnalizacji świetlnej u zbiegu ul. Koszykowej i Raszyńskiej. Miasto chce przeznaczyć także pieniądze na wiele rozwiązań drogowych. Ale nie tylko. Dofinansowana będzie także modernizacja Szpitala Bielańskiego, budownictwo komunalne w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji czy dotacje na remonty i konserwacje zabytków pozostających w posiadaniu wspólnot mieszkaniowych i innych podmiotów. Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone także na zieleń miejską.

- Zrealizujemy program, który zakłada z jednej strony zwiększenie liczby nasadzeń – drzew i krzewów – a z drugiej powstanie nowych i rewitalizację istniejących parków. Na te działania przeznaczamy 45 mln zł. W tym kontekście zachęcamy także do kontaktu z naturą, a konkretnie ze zwierzętami w naszym ZOO – zbudujemy nowe wejście do ogrodu od strony ul. Jagiellońskiej, aby poprawić do niego dojście - dodała prezydent Warszawy.

Pełną listę inwestycji znajdziecie tutaj (DOC)

d2yc91t

Przeczytajcie też: 35 mln pasażerów. 28 razy dookoła kuli ziemskiej. II linia metra skończyła rok

d2yc91t

Podziel się opinią

Share
d2yc91t
d2yc91t