Trwa ładowanie...

Kleszcze opanowały Warszawę

Groźne pajęczaki potrafią zaatakować podczas rodzinnego spaceru

Kleszcze opanowały Warszawę
d2puw5k
d2puw5k

Niewinna przechadzka po lesie czy parku może przynieść mieszkańcom Warszawy przykre konsekwencje. Wszystko przez wszechobecne kleszcze, których ugryzienie powoduje groźne choroby, mogące skończyć się nawet śmiercią! W stolicy ich zagęszczenie jest szczególnie duże m.in. laskach Kabackim czy Bielańskim oraz Łazienkach Królewskich .

Od lat kleszczy w Warszawie jest coraz więcej. Istnieje wiele przyczyn takiego stanu rzeczy. Oprócz słabej zimy, możemy mówić o dobowej różnicy temperatur pomiędzy stolicą a innymi miastami. Nie bez znaczenia jest też fakt, że po prostu żyjemy zdrowiej, zaczynamy dbać o siebie i dla kleszczy stajemy się bardziej atrakcyjni - powiedziała WawaLove.pl Marta Supergan-Marwicz, z Katedry Biologii Ogólnej i Parazytologii, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jak więc bronić się przed tymi niebezpiecznymi intruzami? Najprostszą metodą jest odpowiednie nakrycie głowy oraz, w miarę sytuacji pogodowej, noszenie ubrań osłaniających nasze ręce i nogi. Istnieją też specjalne środki odstraszające. Jeśli zauważymy u siebie kleszcza, powinniśmy go usunąć cienką pęsetą. Jednak gdy dodatkowo po ugryzieniu pojawią się: wymioty, bóle głowy, przyspieszone bicie serca oraz zaburzenia pamięci trzeba koniecznie udać się do lekarza, gdyż takie objawy mogą świadczyć o boreliozie.

d2puw5k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2puw5k