ycipk-567lqw

Kleszcze opanowały Warszawę

Groźne pajęczaki potrafią zaatakować podczas rodzinnego spaceru
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kleszcze opanowały Warszawę
ycipk-567lqw

Niewinna przechadzka po lesie czy parku może przynieść mieszkańcom Warszawy przykre konsekwencje. Wszystko przez wszechobecne kleszcze, których ugryzienie powoduje groźne choroby, mogące skończyć się nawet śmiercią! W stolicy ich zagęszczenie jest szczególnie duże m.in. laskach Kabackim czy Bielańskim oraz Łazienkach Królewskich .

Od lat kleszczy w Warszawie jest coraz więcej. Istnieje wiele przyczyn takiego stanu rzeczy. Oprócz słabej zimy, możemy mówić o dobowej różnicy temperatur pomiędzy stolicą a innymi miastami. Nie bez znaczenia jest też fakt, że po prostu żyjemy zdrowiej, zaczynamy dbać o siebie i dla kleszczy stajemy się bardziej atrakcyjni - powiedziała WawaLove.pl Marta Supergan-Marwicz, z Katedry Biologii Ogólnej i Parazytologii, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jak więc bronić się przed tymi niebezpiecznymi intruzami? Najprostszą metodą jest odpowiednie nakrycie głowy oraz, w miarę sytuacji pogodowej, noszenie ubrań osłaniających nasze ręce i nogi. Istnieją też specjalne środki odstraszające. Jeśli zauważymy u siebie kleszcza, powinniśmy go usunąć cienką pęsetą. Jednak gdy dodatkowo po ugryzieniu pojawią się: wymioty, bóle głowy, przyspieszone bicie serca oraz zaburzenia pamięci trzeba koniecznie udać się do lekarza, gdyż takie objawy mogą świadczyć o boreliozie.

ycipk-567lqw

Przeczytaj też: Wyjdą na ulice protestować przeciwko umowom śmieciowym

Podziel się
ycipk-567lqw
ycipk-567lqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-567lqw