Trwa ładowanie...
d1d1xd4

Kłopoty w oczyszczalni ścieków "Czajka" i w firmach odbierających odpady

Surowe konsekwencje wobec firm, które współpracują z oczyszczalnią ścieków "Czajka". O ukaranie stołecznych zakładów za szereg nieprawidłowości wnioskuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Oczyszczalnia ścieków Czajka, wrzesień 2019 r.
Warszawa. Oczyszczalnia ścieków Czajka, wrzesień 2019 r. (PAP, Fot: Piotr Gawłowski)
d1d1xd4

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska podał, że nieprawidłowości są we wszystkich czterech firmach z Mazowsza, które odbierały odpady komunalne z oczyszczalni ścieków "Czajka".

Służby przeprowadziły kontrole po awarii, do której doszło w ubiegłym roku. Sprawdzono sposób funkcjonowania wszystkich zakładów działających na terenie Mazowsza i odbierających odpady z "Czajki".

Wnioski WIOŚ nie pozostawiają wątpliwości: we wszystkich czterech przedsiębiorstwach, które na mocy umowy z MPWiK zajmowały się odbiorem, przetwarzaniem i utylizacją odpadów ze stołecznej oczyszczalni były błędy. Na tyle poważne, że inspektorat na dwa zakłady nałożył mandaty.

d1d1xd4

Zobacz też: Kosiniak-Kamysz wyzwał na debatę Kidawę-Błońską. Reakcja Borysa Budki

WIOŚ podjął również działania dotyczące trzeciego zakładu. W specjalnym komunikacie przekazał, że wystąpił do "Starosty Wołomińskiego o wszczęcie postępowania zmierzającego do cofnięcia zezwolenia na gospodarowanie odpadami". Jak podkreślają służby, ważne, by "ograniczyć wpływ na środowisko w tym przypadku".

Warszawa. Oczyszczalnie ścieków "Czajka" pod lupą służb

Ważnym wniosek z kontroli jest również to, że w warszawskiej oczyszczalni nadal są "przestoje awaryjne, mimo podejmowanych działań mających na celu usunięcie usterek i awarii".

d1d1xd4

Największe problemy są ze Stacją Termiczną Utylizacji Osadów Ściekowych, która nie działa średnio przed 6 miesięcy w każdym roku kalendarzowym.

Przypomnijmy, że w grudniu do CBA wpłynęło zawiadomienie dot. przestojów w spalarni osadów ściekowych z "Czajki". Wniosek dotyczył podjęcia działań mających rozstrzygnąć, czy nie godzą one w interes ekonomiczny państwa.

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1d1xd4

Podziel się opinią

Share
d1d1xd4
d1d1xd4