Trwa ładowanie...
d47fm6e

Koleje Mazowieckie przekazały pracownikom wytyczne na wypadek koronawirusa

Koleje Mazowieckie przekazały pracownikom informację, jak rozpoznać objawy zarażenia koronawirusem. Obsługa pociągów i kasjerzy dostali rękawiczki, maseczki i żele antybakteryjne. Spółka zapewnia, że wnętrza pojazdów są dezynfekowane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pracownicy Kolei Mazowieckich dostali wytyczne dotyczące rozpoznawania objawów koronawirusa.
Pracownicy Kolei Mazowieckich dostali wytyczne dotyczące rozpoznawania objawów koronawirusa. (Materiały prasowe)
d47fm6e

- W związku z sytuacją związaną z coronavirusem spółka Koleje Mazowieckie przekazała pracownikom wytyczne dotyczące rozpoznawania objawów u osób, u których istnieje ryzyko zakażenia oraz niezbędnych czynności w przypadku ujawnienia osoby, co do której istnieje podejrzenie o zakażeniu – poinformowała rzecznik Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska.

Załodze przekazano także instrukcję dotyczącą profilaktyki. Zalecono m.in. częste mycie rąk i ograniczanie kontaktu.

Obsługa pociągów oraz kasjerzy biletowi są wyposażani w rękawiczki i maseczki oraz żele antybakteryjne. Pracownicy nadzorują wyposażenie toalet w pociągach w mydło antybakteryjne oraz sprawdzają stan wody w zbiornikach.

d47fm6e

Elementy wewnątrz taboru, np. przyciski i poręcze, są dezynfekowane. W przypadku ujawnienia osoby zakażonej dany pojazd zostanie wycofany z ruchu i podany odkażaniu przez firmę zewnętrzną – zapewnia Nowakowska.

Pracownicy otrzymali także instrukcję przekazaną przez PKP Polskie Linie Kolejowe ws. postępowania na wypadek podejrzenia zarażenia chorobą szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną.

W środę rozpoznano pierwszy w Polsce przypadek koronawirusa. Zarażony pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d47fm6e

Podziel się opinią

Share
d47fm6e
d47fm6e