Trwa ładowanie...
d4iyjux

Koleje Mazowieckie "zgubiły" miliony pasażerów. Winne remonty

"To pierwszy spadek od 12 lat funkcjonowania spółki"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koleje Mazowieckie "zgubiły" miliony pasażerów. Winne remonty
d4iyjux

O blisko 2,5 miliona pasażerów mniej w porównaniem z rokiem 2015 odnotowały Koleje Mazowieckie w 2016 roku. - Miniony rok był bardzo trudny ze względu na zakres prac remontowo-modernizacyjnych, prowadzonych przez PKP PLK - mówi WawaLove.pl Jolanta Maliszewska z biura prasowego KM.

W 2016 roku Kolejami Mazowieckimi podróżowało 60,9 mln pasażerów, w 2015 - 63,2. - To pierwszy spadek od 12 lat funkcjonowania spółki - zapewnia Maliszewska. Dodaje, że nie wpłynęło to na stabilną pozycję Kolei Mazowieckich w branży. - Wciąż jesteśmy drugim przewoźnikiem w kraju pod względem liczby przewożonych podróżnych, z ponad 20-procentowym udziałem w rynku - podkreśla rzeczniczka.

Niedawno informowaliśmy, że przewoźnik nie może w tej chwili w wystarczającym stopniu rozwijać siatki połączeń. Powodem są własnie remonty torów. - Wynikające z tego utrudnienia, pomimo licznych działań spółki oraz rozmów z zarządcą, mających na celu ich minimalizację, mają bezpośrednie przełożenie na wynik przewozowy Kolei Mazowieckich - wyjaśnia nasza rozmówczyni i dodaje, że w ubiegłym roku najdotkliwiej utrudnienia remontowo-modernizacyjne odczuli pasażerowie korzystający z przejazdów na linii nr 8 Warszawa - Radom, czy na linii nr 6 Warszawa Wileńska - Małkinia.

d4iyjux

Dariusz Grajda z zarządu firmy mówi, ograniczenia spowodowane remontami potrwają jeszcze co najmniej pięć lat, a dotyczyć będą tras między innymi z Warszawy do Dęblina, Skierniewic do Radomia. Należy więc liczyć się z tym, że pasażerów w pociągach KM będzie jeszcze mniej.

Przeczytajcie też: Sasin: "w projekcie nie ma żadnych celów politycznych"

d4iyjux

Podziel się opinią

Share
d4iyjux
d4iyjux