Trwa ładowanie...

Kolejna edycja „Bezpiecznej warszawianki". "Panie traktują zajęcia bardzo poważnie"

Udział w kursie jest bezpłatny, uczestniczki muszą być pełnoletnie

Kolejna edycja „Bezpiecznej warszawianki". "Panie traktują zajęcia bardzo poważnie"
d148xyc
d148xyc

Tysiące przeszkolonych kobiet, kilkanaście lat doświadczenia w prowadzeniu kursów samoobrony, najlepsi trenerzy. Stołeczna straż miejska zaprasza do udziału w kolejnej edycji kursu samoobrony „Bezpieczna Warszawianka", który rusza już 17 września.

Zajęcia odbywać się będą w soboty o godz. 10:00 i 12:00 oraz w niedziele o godz. 10.00 i 12:00. Panie zostaną podzielone na grupy, każda po 20 osób. Miejsce zajęć: sala sportowa przy ul. Sołtyka 8/10 na warszawskiej Woli (siedziba IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy). Pierwsze zajęcia ruszą już 17 września, ostatnie odbędą się 4 grudnia. Ogółem panie wezmą udział w 10 spotkaniach, z wyłączeniem 29 i 30 października oraz 12 i 13 listopada. W tej edycji na panie czeka 80 wolnych miejsc.

Podczas kursu „Bezpieczna Warszawianka" instruktorzy nauczą, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a jeśli już do nich dojdzie – w jaki sposób bronić się przy pomocy wyuczonych technik sztuk walki. Strażnicy prowadzący zajęcia przekażą kursantkom podstawy wiktymologii i pomogą ukształtować podstawowe nawyki obronne.

Nie tylko ćwiczenia

- Panie traktują zajęcia bardzo poważnie, mocno angażują się w poznawanie technik samoobrony. Jest to szczególnie widoczne podczas ćwiczeń, kiedy my - instruktorzy wcielamy się w role napastników. Panie chcą dokładnie poznać a następnie utrwalić chwyty, ponieważ to często od szczegółów zależy skuteczność użytej techniki. Dodam, że równie ważne, jak odpowiednie reagowanie, jest poznanie schematów działania napastników i poznanie ich psychiki. O tym również uczymy na zajęciach – mówi st. insp. mówi Tadeusz Birke - instruktor taktyki i techniki interwencji Straży Miejskiej m.st. Warszawy, który od lat szkoli również warszawianki w zakresie samoobrony.

d148xyc

Jak dodaje kierownik Referatu Szkoleń Renata Pietruszka, te zajęcia to nie tylko fizyczne ćwiczenia, ale również rozmowy na temat bezpieczeństwa oraz analiza konkretnych sytuacji, które mogą wydarzyć się na ulicy. - Zapraszamy wyłącznie te panie, które nie brały jeszcze udziału w poprzednich edycjach „Bezpiecznej warszawianki " - podkreślają strażnicy.

Zapisy na jesienną edycję „Bezpiecznej Warszawianki" będą przyjmowane w poniedziałek 5 września oraz we wtorek 6 września w godzinach 8:00 – 14:00 pod numerem telefonu: 22 855 33 13.

- Przypominamy, że udział w kursie jest bezpłatny, a uczestniczki muszą być pełnoletnie - dodają strażnicy.

d148xyc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d148xyc