Trwa ładowanie...

Kolejna ofiara podrabianego alkoholu!

Ostrzegamy przed "lewą" i tańszą wódką!
Share
Kolejna ofiara podrabianego alkoholu!
d14mnjj

Za kilka dni każdy z nas będzie świętował Nowy Rok. Nie da się ukryć, że na wielu imprezach sylwestrowych pojawi się alkohol i przy dużej ilości gości nie zawsze będziemy pewni co pochodzenia alkoholu, który pijemy. Warto zwrócić na to uwagę. Od jakiegoś czasu informujemy Was o dużej ilości podrabianego i trującego alkoholu skażonego metanolem.

Niedawno do jednego ze szpitali trafił 80-letni mężczyzna w stanie zagrażającym życiu. Policjanci po rozmowie z rodziną ustalili, że mężczyzna tego dnia spożywał alkohol niewiadomego pochodzenia. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli 8 litrów podrabianego alkoholu z etykietką z dwoma reniferami i napisem "Helsinki Group Vodka Recipe Of Finland New". Mężczyzna zmarł.

Wczoraj w nocy do szpitala na oddział toksykologii w ciężkim stanie przewieziony został 61-letni mieszkaniec Wieliszewa, który wcześniej pił alkohol niewiadomego pochodzenia. Lekarze podejrzewają u niego zatrucie metanolem. Mężczyzna walczy o życie.

d14mnjj

Policjanci ostrzegają przed kupowaniem alkoholu z nielegalnych źródeł. Może on być skażony metanolem, a co za tym idzie, będzie wówczas niezwykle niebezpieczny dla zdrowia lub życia. Szczególnie w tym, sylwestrowym okresie nieuczciwi sprzedawcy, mogą próbować sprzedać nam taki alkohol po atrakcyjnej cenie. Na lokalnych bazarkach lub targowiskach.

Jeśli zauważymy osoby handlujące nielegalnym alkoholem, nie wahajmy się poinformować o tym policji. Numer alarmowy: 112.

d14mnjj

Podziel się opinią

Share
d14mnjj
d14mnjj