Trwa ładowanie...
d3fofb3

Kolejne 16 mln zł z budżetu na Świątynię Opatrzności Bożej!

Wniosek Platformy Obywatelskiej na dotację dla wilanowskiej świątyni
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne 16 mln zł z budżetu na Świątynię Opatrzności Bożej!
d3fofb3

O ogromnej dotacji - w wysokości 6 mln zł - przyznanej Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pisaliśmy w lutym tego roku . Na liście ministerstwa znalazło się 607 pozycji, jednak to Świątynia dostała potężną dotację, mimo iż zdobyła najmniej punktów wśród beneficjentów. Po nagłośnieniu sprawy w mediach, sprawa trafiła do prokuratury, ale ostatecznie została umorzona.

Czytaj więcej: Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie dotacji na Centrum Opatrzności Bożej

To nie wszystko. Poseł Przemysław Wipler poinformował właśnie, że w imieniu klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka z Wałbrzycha złożyła właśnie wniosek o przeznaczenie na ŚOB kolejnych pieniędzy z budżetu przeznaczonego na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego.

d3fofb3

Uwaga, podaję temat zastępczy: PO zgłosiła poprawkę co budżetu-16 milionów na Świątynię Opatrzności Bożej.Ring wolny. pic.twitter.com/0z1R5lSrb7

— Przemek Wipler (@wipler)

We wniosku możemy przeczytać, że chodzi o przeznaczenie 16 000 tys. złotych na Muzeum Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego, mieszczącego się właśnie w Świątyni.

Budowa Świątyni Opatrzności Bożej rozpoczęła się w 1999 roku i pochłonęła już blisko 140 mln zł. Z czego 4 mln złotych przeznaczyło Ministerstwo Kultury, wcześniej również wyjątkowo hojne.W 2013 r. dotacja wyniosła 4 mln zł; w 2012 r.- 9. Teraz złożono wniosek o kolejne 16 milionów.

Przeczytajcie też:* Miasto nie chce kolekcji Beksińskiego. Brak funduszy!*

d3fofb3

Podziel się opinią

Share

d3fofb3

d3fofb3