Trwa ładowanie...

Kolejne 16 mln zł z budżetu na Świątynię Opatrzności Bożej!

Wniosek Platformy Obywatelskiej na dotację dla wilanowskiej świątyni

Kolejne 16 mln zł z budżetu na Świątynię Opatrzności Bożej!
d2ihf8o
d2ihf8o

O ogromnej dotacji - w wysokości 6 mln zł - przyznanej Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pisaliśmy w lutym tego roku . Na liście ministerstwa znalazło się 607 pozycji, jednak to Świątynia dostała potężną dotację, mimo iż zdobyła najmniej punktów wśród beneficjentów. Po nagłośnieniu sprawy w mediach, sprawa trafiła do prokuratury, ale ostatecznie została umorzona.

To nie wszystko. Poseł Przemysław Wipler poinformował właśnie, że w imieniu klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka z Wałbrzycha złożyła właśnie wniosek o przeznaczenie na ŚOB kolejnych pieniędzy z budżetu przeznaczonego na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego.

Uwaga, podaję temat zastępczy: PO zgłosiła poprawkę co budżetu-16 milionów na Świątynię Opatrzności Bożej.Ring wolny. pic.twitter.com/0z1R5lSrb7

d2ihf8o

— Przemek Wipler (@wipler)

We wniosku możemy przeczytać, że chodzi o przeznaczenie 16 000 tys. złotych na Muzeum Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego, mieszczącego się właśnie w Świątyni.

Budowa Świątyni Opatrzności Bożej rozpoczęła się w 1999 roku i pochłonęła już blisko 140 mln zł. Z czego 4 mln złotych przeznaczyło Ministerstwo Kultury, wcześniej również wyjątkowo hojne.W 2013 r. dotacja wyniosła 4 mln zł; w 2012 r.- 9. Teraz złożono wniosek o kolejne 16 milionów.

d2ihf8o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ihf8o