Trwa ładowanie...

Kolejne awarie. Mieszkańcy bez wody i ogrzewania

Służby pracują nad usunięciem usterek.

Kolejne awarie. Mieszkańcy bez wody i ogrzewania
d409d5y
d409d5y

Z powodu bardzo niskich temperatur w Warszawie mnożą się awarie kanalizacji. Pękają rury ciepłownicze, a mieszkańcy pozostają bez ogrzewania i ciepłej wody. Kilkadziesiąt budynków na Woli, Targówku i Ursynowie nie ma wody.

Mróz daje się we znaki warszawiakom. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że obecnie na terenie stolicy trwa usuwanie awarii infrastruktury w trzech dzielnicach. Bez wody są mieszkańcy ulicy Swojskiej 3,6,8,9,14,16,24,25,28,30,32 na Targówku, na Ursynowie przy ulicy Karczunkowskiej 146A,148A, 156,161,170,172, przy Kurantów 26,30,31,34, na Wąwozowej 27,31 oraz Pod Strzechą 5 na Ursynowie.

Awarie zgłaszają także mieszkańcy Woli. Jak informują, wody nie ma obecnie w budynkach przy ulicy Goleszowskiej 2,4,6 oraz przy Okopowej 25A,27,29A,29,29B.

Jak informuje TVN Warszawa, od soboty ogrzewania w swoich domach nie mają mieszkający przy ul. Podchorążych 38 na Mokotowie. Według spółki Veolia Energia Warszawa, przywrócenie dostaw ciepła możliwe będzie dopiero około godz. 18.

Awaria na Starym Mieście i Gocławiu

W 244 budynkach na Starym Mieście w sobotę nie było ciepłej wody i ogrzewania po pęknięciu rury ciepłowniczej na ulicy Długiej w Warszawie. Awaria została naprawiona dopiero przed godziną 20.

d409d5y

- Około godziny 13. wykryliśmy awarię rury ciepłowniczej na Starym Mieście. Było to rozszczelnienie sieci - mówiła WawaLove.pl w sobotę Aleksandra Żurada, z dyrekcji komunikacji spółki Veolia. - Podjęliśmy natychmiastowe działania, trwa nawadnianie. Oznacza to, że prawdopodobnie w ciągu godziny ogrzewanie powinno powrócić - mówiła Żuranda. Ostatecznie woda i ogrzewanie powróciły przed godz. 20.

Z podobnym problemem borykali się mieszkańcy Gocławia. Tam usunięcie usterki zajęło nieco dłużej. Uporano się z nią około północy.

Awaria na Ochocie

Podobny problem dotyczył mieszkańców warszawskiej Ochoty. Zarówno w piątek, jak i w sobotę mieszkańcy mieli czasowe problemy z dostępem do wody. Nie grzały także kaloryfery. Miasto usunęło usterkę, a w czasie, gdy niemożliwy był dostęp do wody, postanowiono rozdać litrowe "woreczki" z warszawską kranówką.

(Fot. Rad Gol/Grupa Ochocianie/Facebook)

d409d5y

- Coś takiego znalazłem na mojej klatce (jest tego więcej, w dużych skrzynkach). To dobre rozwiązanie i miło ze strony wodociągów. W te mrozy beczkowóz by się nie sprawdził - komentuje mieszkaniec warszawskiej Ochoty.

Źródło: (TVN Warszawa/WawaLove.pl)

d409d5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d409d5y