Trwa ładowanie...
d3r2fox

Kolejne urodziny w warszawskim ZOO. "Nosorożec Kuba kończy 12 lat"

Z tej okazji odbędzie się oczywiście impreza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne urodziny w warszawskim ZOO. "Nosorożec Kuba kończy 12 lat"
d3r2fox

Mieszkańcy stolicy są zaproszeni do ogrodu 29 lutego na godzinę 13.00. Wtedy to swoje dwunaste urodziny będzie świętował Kuba, nosorożec indyjski. Przyszedł na świat w 2004 roku w Berlinie, a dwa lata później przeprowadził się do Warszawy.

ZOO na swoim profilu społecznościowym podkreśla, że ten gatunek jest niezwykle rzadki a pracownicy ogrodu walczą o jego przetrwanie. Mają już zresztą w tym obszarze spore sukcesy, ponieważ udało się dwukrotnie doprowadzić do odchowu potomstwa. Pierwszy malec o imieniu Byś przyszedł na świat w 2012 roku i po półtora roku wyjechał do ogrodu we Francji. Natomiast Byś II jest ciągle mieszkańcem stolicy i często widuje się go w towarzystwie mamy, na wybiegu.

Internauci mogą się też dowiedzieć, że na świecie żyje jedynie 2,5 tys. nosorożców indyjskich. Z tego większość w zamkniętych rezerwatach. Tym bardziej warto podkreślić obecność tego gatunku właśnie w warszawskim ZOO. Podczas imprezy urodzinowej Kuby zostanie oczywiście wręczony tort ze smakowitych owoców i warzyw. Prezent będzie podany bezpośrednio na wybiegu, by solenizant mógł szybko spalić przyjęte kalorie.

d3r2fox

Przeczytajcie też: Warszawski WORD wstrzymał egzaminy na prawo jazdy. "Przepisy weszły w życie z opóźnieniem"

d3r2fox

Podziel się opinią

Share

d3r2fox

d3r2fox