Trwa ładowanie...

Kolejne utrudnienia w związku z remontem Trasy AK

Zmiany w ruchu drogowym od piątku 9 stycznia

Share
Kolejne utrudnienia w związku z remontem Trasy AK
d19v3xd

Od 19 października 2013 roku trwa wielki remont trasy AK i mostu Grota-Roweckiego. Utrudnienia związane z budową na trasie mają potrwać do jesieni 2015 roku. Wtedy planowane jest całkowite zakończenie i oddanie inwestycji. Prawie pięciokilometrowy odcinek Trasy AK zamieni się w drogę ekspresową.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi, a więc od ul. Modlińskiej do ul. Powązkowskiej. W październiku zeszłego roku ruch w obydwu kierunkach został przełożony na wyremontowaną już północną część drogi. Budowlańcy zajmują się obecnie remontem części południowej i nieprzebudowanych dotąd ślimaków łączących trasę z innymi ulicami.

d19v3xd

Kolejne zmiany w organizacji ruchu od 9 stycznia

Od piątku 9 stycznia 2015 roku od ok. godz. 22:00 będzie ciaśniej na węźle z ulicą Modlińską: tutaj planowane jest zamknięcie kilkusetmetrowego odcinka północnej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej (od strony Marek w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego) i zwężenie północnej jezdni głównej Trasy Toruńskiej. Kierowcy jadący w stronę mostu będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Na zwężony fragment wjadą jednym pasem z jezdni zbiorczo-rozprowadzającej i jednym z jezdni głównej.

Utrzymany będzie zjazd z jezdni głównej na ślimak do ul. Jagiellońskiej oraz przez pętlę autobusową do ul. Modlińskiej. Ruch na jezdniach prowadzących w kierunku Marek będzie odbywał się bez zmian.

Zmiany są związane z budową łącznicy z mostu z ul. Modlińską w stronę Białołęki, która dużym łukiem biegnie nad trasą i potrwają do końca lutego.

Remont zależy od pogody

Jak zaznacza wykonawca, zmiany będą wprowadzane, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne. Wtedy zmiany obowiązywać będą do niedzieli 11 stycznia.

d19v3xd

Zmiany po obu stronach Wisły od poniedziałku

12 stycznia od ok. godz. 10:00 zwężona o jeden pas zostanie zachodnia jezdnia ul. Jagiellońskiej na wysokości węzła z Trasą AK . Wyłączone z ruchu zostanie ok. 150 m prawego pasa jezdni tej ulicy prowadzącej w kierunku Ronda S. Starzyńskiego. W tym miejscu kierowcy będą jeździli dwoma pasami. Taka sytuacja utrzyma się do końca marca, a zmiany związane są z remontem łącznicy prowadzącej z mostu Grota w kierunku ronda.

Na lewobrzeżnym odcinku trasy także musimy spodziewać się utrudnień. Od poniedziałku do czwartku 15 stycznia br. przejezdny będzie tylko jeden pas ruchu na północnej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na dojeździe z ul. W. Broniewskiego do ul. gen. S. Maczka.

d19v3xd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19v3xd