Trwa ładowanie...

Kolejne wybudzenie w Budziku!

Szymon przebywał w klinice od czterech miesięcy

Kolejne wybudzenie w Budziku!
d4apibp
d4apibp

"Z radością informujemy, że Zespół Terapeutyczny Kliniki Budzik potwierdził wybudzenie kolejnego małego pacjenta" - napisał na Facebooku zespół kliniki Budzik.

Szymon przebywał w Budziku od czterech miesięcy. Do kliniki trafił na skutek urazu poniesionego po wypadku komunikacyjnym. "Trzymamy kciuki za szybki powrót do pełnego zdrowia" - czytamy na profilu kliniki "Budzik".

Klinika została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Budowa Kliniki , której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, została sfinansowana przez Fundację "Akogo?" Ewy Błaszczyk.

Klinika ma 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika zajmuje się dziećmi do 18 roku życia, po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu.

d4apibp

Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych, dzieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

d4apibp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4apibp