Trwa ładowanie...
dvywy5n

Kolejne zmiany na Trasie Armii Krajowej

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne zmiany na Trasie Armii Krajowej
dvywy5n

Trwa przebudowa Trasy Armii Krajowej – prawie pięciokilometrowy odcinek tej drogi zmienia się w drogę ekspresową. Wykonawca w najbliższych dniach, 6-9 marca, zapowiada następne zmiany w ruchu drogowym.

Przeczytajcie też: Jakie remonty czekają nas na warszawskich ulicach w 2015 roku?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi – od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy, a ekipy budowlane weszły na część południową. Wykonawca prac zapowiada kolejne zmiany w ruchu drogowym.

dvywy5n

Zmiany od piątku

W piątek, 6 marca, ok. godz. 22.00 do 3 kwietnia wyłączona z ruchu będzie południowa jezdnia zbiorczo-rozprowadzająca trasy pomiędzy ul. Powązkowską a W. Broniewskiego. W tym czasie drogowcy wyremontują ten odcinek bocznej jezdni. Objazd w kierunku południowego odcinka ul. W. Broniewskiego poprowadzony będzie ul. Powązkowską i Z. Krasińskiego. Objazd w kierunku odcinka północnego poprowadzi ul. gen. S. Maczka i L. Rudnickiego.

Montaż konstrukcji wiaduktu Trasy AK nad Wisłostradą wymaga wyłączania ruchu na drodze. Drogowcy zaplanowali zamykanie jezdni Wybrzeża Gdyńskiego etapami w najbliższy weekend. I tak, 7 marca od ok. godz. 5.00 do godz. 22.00 wyłączona z ruchu będzie jezdnia zachodnia (w kierunku centrum), a następnie, po jej otwarciu, do godz. 20.00 dnia 8 marca zamknięta będzie jezdnia wschodnia (w kierunku granicy miasta). W czasie zamknięcia jednej jezdni ruch drogowy w obydwu kierunkach będzie się odbywał drugą, czynną jezdnią.

Kolejnym etapem zmian w ruchu drogowym w tym miejscu jest zamknięcie łącznicy zjazdowej z Trasy AK w kierunku Gdańska. Ślimak będzie nieczynny od 8 marca ok. godz. 20.00 do 9 marca ok. godz. 5.00.

dvywy5n

Podziel się opinią

Share

dvywy5n

dvywy5n