Trwa ładowanie...
d10sus7

Kolejny pacjent wybudzony w "Budziku"!

14-letni Cyprian przebywał w śpiączce 6 miesięcy!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny pacjent wybudzony w "Budziku"!
d10sus7

- Z wielką radością spieszymy z informacją, iż w dniu dzisiejszym komisja medyczna wydała orzeczenie o wybudzeniu ze śpiączki kolejnego pacjenta: 14-letniego Cypriana. - ponformowała Klinika Budzik.

Cyprian trafił do Budzika 30 stycznia br. w stanie głębokiej śpiączki, w którą zapadł w wyniku zatrzymania akcji serca po poważnym poparzeniu w grudniu 2013 roku. W śpiączce przebywał 6 miesięcy. Teraz, dzięki wysiłkowi zespołu medycznego, rehabilitacyjnego i pielęgniarskiego jest już w pełni wybudzony, choć - jak informują władze Budzika, przed nim jeszcze długa droga powrotu do pełnej sprawności.

*Klinika Budzik jest pierwszym w Polsce i jedynym ośrodkiem rehabilitacyjnym dla dzieci w śpiączce. *Działa przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie od 15 lipca 2013 roku. Klinika realizuje Program leczenia dzieci ze śpiączki finansowany ze środków NFZ, dzięki czemu rehabilitacja i pobyt są dla pacjentów bezpłatne. Pacjent może być leczony w Budziku do 12 m-cy (z możliwością przedłużenia o kolejne 3-mce decyzją komisji medycznej). Przez cały czas z pacjentem nieodpłatnie przebywa jego rodzic lub opiekun, który jest czynnie włączony w proces rehabilitacyjny.

Cyprian jest 8 wybudzonym pacjentem Kliniki Budzik. Obecnie Klinika ma wolne łóżka i w każdej chwili może przyjąć nowych pacjentów w śpiączce, spełniających kryteria medyczne.

d10sus7

Przeczytajcie też: XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy

d10sus7

Podziel się opinią

Share
d10sus7
d10sus7