Trwa ładowanie...

Kolejny remont na Wschodnim. Wkrótce będą windy na perony!

Szkoda, że dopiero w 2016 roku

Share
Kolejny remont na Wschodnim. Wkrótce będą windy na perony!
d1kucjz

Dworzec Warszawa Wschodnia przeszedł niedawno gruntowny remont . Przed Euro 2012 odnowiono hale główne, korytarze komunikacyjne oraz oszklony front budynku. Jednak modernizacja niekoniecznie wpłynęła na poprawę jakości korzystania z dworca. Wczoraj pisaliśmy o liście otrzymanym przez Wirtualną Polskę od pani Anety Marciniak, która jako opiekunka osoby niewidomej, towarzyszyła jej w pierwszej podróży do Warszawy. Opisała nam, z jak wieloma musiały się zmierzyć po opuszczeniu pociągu na Wschodniej. Kolejnym poważnym problemem był brak wind, bez których dla osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami, dostanie się z hali dworca Warszawa Wschodnia na perony było prawdziwym wyzwaniem.

Przeczytajcie więcej: <a href="http://wawalove.pl/Pulapki-dla-niewidomych-na-peronach-Dworca-Wschodniego-a16817">Pułapki dla niewidomych na peronach Dworca Wschodniego</a>

Jak dowiadujemy się z "Rynku Kolejowego", na praski dworzec kolejowy wrócili robotnicy. Wymienione zostaną ścieżki dla osób niewidomych i słabowidzących. Będą one ujednolicone na terenie całego dworca. Docelowo nowe ścieżki pojawią się w hali dalekobieżnej i podmiejskiej dworca.

Windy na perony w 2016 roku

PKP PLK w końcu zabierze się za poprawę dostępności peronów. W 2016 roku pojawią się gotowe windy pozwalające dostać się na wszystkie siedem peronów dworca.

Dlaczego tak późno? Na razie dokumentację projektową i przetargową, która jest konieczna do przeprowadzenia inwestycji, przygotowuje Biuro Projektowo-Konsultingowe BPK Sp. z o.o. Dokumentacja ma być gotowa za osiem miesięcy. Koszt umowy to prawie 230 tysięcy złotych.

d1kucjz

Jak zapowiada PKP PLK, windy pojawią się w kolejnych latach także na innych stacjach kolejowych, w ramach szeroko zakrojonej modernizacji Warszawskiego Węzła Kolejowego.

d1kucjz

Podziel się opinią

Share
d1kucjz
d1kucjz