Trwa ładowanie...

Kolejny sukces Budzika! Wybudziła się 9-letnia Natalka

To 25 dziecko, które wybudziło się w klinice.

Share
Kolejny sukces Budzika! Wybudziła się 9-letnia Natalka
d317s2l

Zespół terapeutyczny Kliniki Budzik potwierdził wybudzenie kolejnej pacjentki. 9-letnia Natalka jest 25 dzieckiem, które wybudziło się w "Budziku". Dziewczynka przebywa w klinice od 12 miesięcy, a trafiła tam w wyniku zatrzymania krążenia w trakcie poważnego zabiegu operacyjnego. Teraz, dzięki jej uporowi i staraniom całego zespołu specjalistów, jest już w kontakcie z otoczeniem.

Klinika Budzik została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Od lipca 2013 r. w "Budziku" są pierwsi pacjenci - dzieci do 18 roku życia po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu. Przyjmowane są te, przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy. Jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych, zieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

d317s2l
d317s2l

Podziel się opinią

Share
d317s2l
d317s2l