Trwa ładowanie...

Kolejny zastrzyk gotówki dla Muzeum Historii Żydów Polskich!

Tym razem od dwóch amerykańskich fundacji!

Share
Kolejny zastrzyk gotówki dla Muzeum Historii Żydów Polskich!
d4g6yoa

Muzeum Historii Żydów Polskich powstaje na Muranowie obok pomnika Bohaterów Getta. Gmach jest prawie gotowy. Za jego sfinansowanie odpowiada Ministerstwo Kultury i władze stolicy. Główną ekspozycją ma być multimedialna prezentacja „1000 lat historii Żydów Polskich”. Zobowiązano się, że zostanie ona stworzona w oparciu o środki pochodzące od darczyńców, co do niedawna stanowiło spory problem. Rozwiązał go częściowo Jan Kulczyk, składając na ręce Ministra Kultury darowiznę w wysokości 20 milionów złotych.

Dzisiaj kolejni sponsorzy przekażą pieniądze na kontynuację prac nad wystawą. Fundacja Koret i Taube Foundation for Jewish Life and Culture przeznaczą na wsparcie dla Muzeum aż 7 milionów dolarów. Pieniądze będą miały kluczowe znaczenie dla końcowego etapu prac nad wystawą główną.

Obie instytucje wspierają muzeum od 2007 roku. Do tej pory przekazały na jego rozwój 6 milionów dolarów. Pieniądze pochodzą ze środków własnych obydwu fundacji oraz od darczyńców z zachodniego wybrzeża USA przez nie pozyskanych. Łączna kwota, którą Fundacja Koret i Taube Foundation for Jewish Life and Culture przekażą Mużeum Historii Żydów Polskich do października 2013 roku wyniesie 15,8 milionów dolarów.

d4g6yoa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g6yoa
d4g6yoa