Trwa ładowanie...

Komasa nakręci film o Powstaniu Warszawskim!

"Miasto" ma wejść na ekrany kin 1 sierpnia 2014 roku!

Share
Komasa nakręci film o Powstaniu Warszawskim!
d2if8u4

Na wczorajszej konferencji prasowej reżyser Jan Komasa udzielił kilku informacji dotyczących swojego kolejnego projektu filmowego. „Miasto” ma opowiadać o Powstaniu Warszawskim z perspektywy trojga młodych bohaterów Sebastiana, Biedronki i Kamy, przemierzających szlak Zgrupowania AK „Radosław”. Reżyser uważa, że historię należy pokazać w taki sposób, żeby doświadczenie pokoleniowe ludzi, którzy dorastali w czasie wojny stało się zrozumiałe dla współczesnej młodzieży. „Potraktowałem powstańców jako subkulturę młodzieżową” – zdradził.

Prace nad scenariuszem trwają od kilku lat i do dzisiaj wprowadzane są do niego poprawki. Wiadomo, że w filmie zagrają Jakub Wesołowski i Anna Próchniak. Autorem zdjęć ma zostać Paweł Edelman. Nie wybrano jeszcze wszystkich miejsc, w których będzie kręcony film. Wiadomo, że będzie trzeba posłużyć się techniką animacji.

Budżet filmu wynosi 20 mln złotych. 6 mln na jego realizację wyłoży Państwowy Instytut Sztuki Filmowej. Jeśli uda się dopiąć wszystkie terminy film będzie miał swoją premierę 1 sierpnia 2014 roku, w dniu 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2if8u4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2if8u4
d2if8u4