Trwa ładowanie...

Komisja weryfikacyjna uchyliła kolejne decyzje Gronkiewicz-Waltz. "Wydawali nieruchomości 150-letniej osobie"

Patryk Jaki poinformował, że decyzje zwrotowe prezydent Warszawy dotyczące nieruchomości przy ul. Skolimowskiej 3, Smolnej 32 i Odolańskiej 7 zostały wydane z rażącym naruszeniem prawa. Sprawa zostanie skierowana do prokuratury.

Komisja weryfikacyjna uchyliła kolejne decyzje Gronkiewicz-Waltz. "Wydawali nieruchomości 150-letniej osobie"Źródło: East News, fot: Paweł Wiśniewski
d1ryfl7
d1ryfl7

Komisja weryfikacyjna w poniedziałek oświadczyła, że decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz ws. zwrotu nieruchomości przy ul. Skolimowskiej 3 została uchylona. - Prezydent Warszawy naruszył przepisy postępowania mające istotny wpływ na wynik sprawy(...) poprzez niewyjaśnienie, że spadkobiercami są osoby wymienione w postanowieniu, czy może jest tylko jeden spadkobierca - tłumaczył Jaki.

Dodał, że komisja stwierdziła również nieważność decyzji zwrotowej ws. nieruchomości przy ul. Smolnej 32. - Kolejny dobry dzień dla Warszawy. Udało nam się dotrzeć do informacji, że urząd miasta Warszawy, w 2008 roku wydał decyzję na osobę, która zmarła w 1944 roku. Reprywatyzacja Smolnej odbyła się na 150 - letnie duchy! - powiedział przewodniczący komisji.

- Poprzednicy pani prezydent nie mieli ustawy reprywatyzacyjnej, a nie wydawali nieruchomości 150-letniej osobie. W czym brak ustawy przeszkadzał Hannie Gronkiewicz-Waltz? By jej ludzie wydawali takie decyzje? Niech pani prezydent nie zasłania się brakiem ustawy.(…) To kwestia elementarnej uczciwości - ocenił wiceminister sprawiedliwości.

d1ryfl7

Nieruchomość przy ulicy Odolańskiej 7 została wydana z naruszaniem prawa. Natomiast komisja oświadczyła, że nastąpiły już nieodwracalne skutki prawne i nie mogła w tej sprawie nic zrobić.

Zobacz także: Jaki odpowiada Szczerbie. "To wykorzystanie tragedii w kampanii wyborczej"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ryfl7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ryfl7