Trwa ładowanie...
d44ych8

Kompletnie pijana opiekowała się trójką dzieci. Najmłodsze miało miesiąc

Grozi jej nawet 5 lat więzienia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kompletnie pijana opiekowała się trójką dzieci. Najmłodsze miało miesiąc
d44ych8

Zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia dzieci usłyszała 22-letnia kobieta, która będąc pod wpływem alkoholu opiekowała się trojgiem swoich dzieci. Najmłodsze miało zaledwie miesiąc.

Około 9.30 do dyżurnego komendy w Starych Babicach zatelefonował mieszkaniec kampinoskiej gminy. Dzwonił zaniepokojony długotrwałym płaczem dziecka. Policjanci niezwłocznie udali się na wskazane przez mężczyznę miejsce. Drzwi do mieszkania były zamknięte, a znajdująca się wewnątrz kobieta nie chciała wpuścić policjantów.

Po namowach uchyliła okno, przez które natychmiast funkcjonariusze weszli do mieszkania. Od 22-letniej kobiety mundurowi wyczuli woń alkoholu. Razem z nią w mieszkaniu znajdowało się troje jej małoletnich dzieci, z których najstarsze miało 4 lata, a najmłodsze miesiąc.

d44ych8

Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenie funkcjonariuszy. Matka miała 2 promile alkoholu w organizmie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, aby sprawdzić stan zdrowia dzieci. Powiadomiono również pracownika socjalnego. Niemowlęciem oraz starszymi dziećmi do czasu wytrzeźwienia matki zaopiekował się ojciec, który w międzyczasie wrócił do domu.

Kobietę zawieziono do izby wytrzeźwień. Gdy doszła do siebie, usłyszała zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia dzieci. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. O sytuacji powiadomiono również sąd rodzinny.

Przeczytajcie też: Potrącił dziewczynkę i zbiegł z miejsca wypadku. Był pod wpływem narkotyków

d44ych8

Podziel się opinią

Share
d44ych8
d44ych8