Trwa ładowanie...

Kompletnie pijana opiekowała się trójką dzieci. Najmłodsze miało miesiąc

Grozi jej nawet 5 lat więzienia

Kompletnie pijana opiekowała się trójką dzieci. Najmłodsze miało miesiąc
d3ub569
d3ub569

Zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia dzieci usłyszała 22-letnia kobieta, która będąc pod wpływem alkoholu opiekowała się trojgiem swoich dzieci. Najmłodsze miało zaledwie miesiąc.

Około 9.30 do dyżurnego komendy w Starych Babicach zatelefonował mieszkaniec kampinoskiej gminy. Dzwonił zaniepokojony długotrwałym płaczem dziecka. Policjanci niezwłocznie udali się na wskazane przez mężczyznę miejsce. Drzwi do mieszkania były zamknięte, a znajdująca się wewnątrz kobieta nie chciała wpuścić policjantów.

Po namowach uchyliła okno, przez które natychmiast funkcjonariusze weszli do mieszkania. Od 22-letniej kobiety mundurowi wyczuli woń alkoholu. Razem z nią w mieszkaniu znajdowało się troje jej małoletnich dzieci, z których najstarsze miało 4 lata, a najmłodsze miesiąc.

Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenie funkcjonariuszy. Matka miała 2 promile alkoholu w organizmie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, aby sprawdzić stan zdrowia dzieci. Powiadomiono również pracownika socjalnego. Niemowlęciem oraz starszymi dziećmi do czasu wytrzeźwienia matki zaopiekował się ojciec, który w międzyczasie wrócił do domu.

d3ub569

Kobietę zawieziono do izby wytrzeźwień. Gdy doszła do siebie, usłyszała zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia dzieci. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. O sytuacji powiadomiono również sąd rodzinny.

d3ub569
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ub569